همزمان با میلاد امام زمان(عج) پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه 14 فروردين 1400 ساعت 04:25

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز همزمان با نیمه شعبان و میلاد پربرکت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و سال جدید رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز همزمان با نیمه شعبان و میلاد پربرکت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و سال جدید، در حاشیه مراسم افتتاحیه مجازی دبیرخانه علمی مطالعات راهبردی مهدویت با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

در این مراسم مهندس همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره قابلیت های پورتال جدید دانشگاه پرداخت

 

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس اینترنتی www.iau.ir دارای ویژگی های فنی و خدمات مطلوبی است. این پورتال از نظر رابط گرافیکی با استانداردهای بروز از نظر گرافیکی و پویانمایی طراحی شده است.

در این پورتال از استانداردهای بروز برای نمایش اطلاعات استفاده شده و قابلیت نمایش انواع مدیاهای مختلف از جمله متن، تصویر، پادکست های صوتی و ویدیو کلیپ را دارد.

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی رابط گرافیکی مطلوبتری را برای مراجعان فراهم کرده و طراحی این پورتال امکان یکسان سازی گرافیکی تمامی سایت های واحدهای دانشگاهی را فراهم می کند.

سرویس ها و خدمات پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی

در پورتال جدید، تمامی سامانه های خدماتی براساس مخاطبان متنوع دانشگاه از جمله دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی، متقاضیان تحصیل و فارغ التحصیلان طبقه بندی شده و سرویس های خدمت رسان هر یک از گروه مخاطبان در آن نمایش داده شده است. این امکان باعث شده، با ورود به سایت جدید، دسترسی به تمامی سرویس های دانشگاه در یک جا در دسترس قرار گیرد.

مدیریت واحد تمام سایت های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در فاز بعدی، یکی از اهداف راه اندازی پورتال جدید است.

با توجه به امکانات موجود در پورتال جدید که در حال حاضر بر روی سایت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی فعال شده، این قابلیت وجود دارد که در فازهای بعدی تمامی واحدهای دانشگاه و سایت های مربوطه در این پورتال قرار گیرد.

در پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی امکان دسترسی صدها هزار کاربر با سطوح دسترسی مختلف وجود دارد و مدیریت واحد تمامی سایت های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در فاز بعدی یکی از اهداف راه اندازی پورتال جدید است.

قابلیت های فنی و امنیتی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی با بروزترین زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی های امنیتی جدید پیاده سازی شده و به صورت واکنش گرا طراحی شده است. امکان بازخورد مخاطبان مختلف دانشگاه در بخش های مختلف این پورتال وجود دارد.

همچنین به لحاظ داینامیک بودن تمام قسمت ها چه از نظر ظاهری و چه از نظر سرویس ها، قابلیت افزودن و تغییر در بخش های مختلف سایت امکان پذیر است.

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058