قهرماني كوراش كاران استان اصفهان در هشتمين دوره مسابقات كوراش بانوان كشور PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه 23 اسفند 1399 ساعت 06:46

در هشتمين دوره مسابقات كوراش كشور، كوراش كاران استان اصفهان در بخش بانوان قهرمان كشور شدند.

کوروش خسرویار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري آنا اظهار كرد: هشتمین دوره مسابقات قهرمانی کوراش بانوان کشور و انتخابی تیم ملی در استان خراسان‌شمالی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با حضور ۲۱۹ ورزشکار از ۲۳ استان برگزار شد که در پایان استان اصفهان با کسب ۲ نشان طلا  در وزن ۴۸- و ۵۷- قهرماني اين دوره را به خود اختصاص داد و استان های همدان و مازندران نیز به ترتیب مقام هاي دوم و سوم از آن خود كردند و كاپ اخلاق نيز به استان خراسان شمالي رسيد

 


دبیر انجمن کوراش کشور خاطرنشان كرد: کوراش کاران در هشت وزن ۸۷ - ،۷۸ - ،۷۰ - ،۶۳ -، -۵۷ ، ۵۲ - ، ۴۸ - و +۸۷ در چهار ساعت متفاوت به دليل رعايت پروتكل هاي بهداشتي به رقابت پرداختند.

خسرويار با اشاره به مقام هاي كسب شده ورزشكاران گفت: در این دوره از مسابقات ۳۲ ورزشکار در ۸ وزن برای اردوی تیم ملی انتخاب شدند، که در وزن ۴۸- نسرین محمد صالحی از اصفهان مقام اول، زهرا جامعی از خراسان رضوی مقام دوم و اسما کهترپور و نیکی کریمی از استان های گلستان و تهران به‌صورت مقام سوم مشترك را از آن خود کردند.

وي افزود: در وزن ۵۲- طاهره آذر پیوند از کهکلویه و بویراحمد مقام نخست، لیلا سیاهپوشی از همدان نايب قهرمان و مهناز مقدم و آرزو سلیمی از زنجان و چهار محال بختیاری بصورت مشترک سوم شدند.

مدیر حوزه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد گفت: در وزن ۵۷- پردیس عیدی وندی از اصفهان مدال طلا را از آن خود كرد، زینب توسن از تهران دوم و نسترن گلابتون از لرستان و ریحانه کریمی از خراسان رضوی به مقام برنز دست يافتند.

خسرويار تصريح كرد: در وزن ۶۳- صدف بیرانوند از لرستان در سکوی نخست ایستاد، مهیا اکبری از خراسان رضوی مدل نقره را از آن خود كرد و آترا هاشم زاده از تهران و هدیه یزدانی از مازندارن بصورت مشترک سومی را از آن خود کردند.

همچنین در وزن ۷۰- دنیا آقایی از قزوین مقام اول، مینا دیوسالار از مازندران مقام دوم و خدیجه حیدری نژاد و زینب جلیل وند به ترتیب از از خراسان رضوی و همدان سوم شدند.

وي افزود: در وزن ۷۸- صبا کرمعلی از همدان مقام نخست، مریم پیمانی از لرستان نايب قهرمان و شیدا کیانی و الهه باغچقی از خراسان شمالی بصورت مشترک سوم شدند.

در وزن ۸۷- زهرا باقری از خراسان شمالی در سکوی نخست ایستاد، عظیمه معین زاده از کهگيلویه مقام دوم و سمانه خجسته از مازندران و اعظم موسوی از تهران به مقام سومی دست يافتند.

در وزن ۸۷+ نیز فاطمه برمکی از مازندران اول شد، سارا آقایی از گلستان دوم و مینا آهن جان از خراسان شمالی و کیمیا آزموده از خراسان رضوی بصورت مشترک سوم شدند.

دبیر کمیته فنی فدراسیون جهانی کوراش اظهار كرد: خراسان شمالی به دلیل رواج کشتی بومی باچوخه، یکی از قطب های اصلی ورزش های رزمی کوراش و جودو است و تاکنون قهرمانان زیادی از اين استان در ميادين ملي و بين المللي مدالهاي درخشاني را از آن خود كرده اند

وي افوزد: خراسان شمالی هزار و ۴۰۰ ورزشکار بیمه شده در رشته کوراش و جودو دارد که یک سوم اين ورزشكاران در بخش بانوان فعاليت مي كنند.

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058