امام جمعه بجنورد عنوان كرد: ولايت شيرازه كتاب دين است/مخالفت با ولايت به معني مخالفت با دستورات الهي است. PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 07:50

نماينده ولي فقيه در  استان خراسان شمالي گفت: ولايت شيرازه كتاب دين است و مخالفت و ستيز با ولايت به معناي مخالفت با قرآن و دستورات الهي است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از بجنورد؛ حجت الاسلامي و المسلمين رضا نوري نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي در نشست بصيرتي به مناسبت گراميداشت 9 دي و اولين سالگرد شهادت شهيد حاج قاسم سليماني و اربعين شهادت دانشمند هسته اي شهيد محسن فخري زاده در جمع استادان دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي اظهار كرد: ولايت شيرازه كتاب دين است و مخالفت و ستيز با ولايت به معناي مخالفت با قرآن و دستورات الهي است.

امام جمعه بجنورد گفت: واژه ولايتمداري از زماني كه آدمي خلق شده است وجود دارد كه از همان ابتدا دو ولايت يعني ولايت و حاكميت خدا و ولايت و حاكميت شيطان وجود داشته است.

 

 

حجت الاسلام نوري با بيان تشريح ولايتمداري افزود: ولايتمداري يعني پذيرفتن ولايت خداوند است زيرا خداوند حق حاكميت دارد خداوندي كه داراي ولايت هايي همچون تكويني،  تشريعي و .... است كه خداوند متعال اين پرچم ولايت را در دستان پيامبران قرار داده و فرد ولايتمدار يعني كسي است كه زير پرچم پيامبر قرار گيرد و در تمام حوزه هاي مختلف همچون اجتماعي، اقتصادي، سياسي و .... ولايت خداوند را در نظر گيرد.

حجت الاسلام نوري با اشاره به ويژگي بارز سردار سليماني اظهار كرد: از ويژگي هاي شاخص سردار دل ها مي توان به ولايتمداري، مجاهدت، مردم داري، اخلاص، بصيرت بالا و روحيه بسيجي، ساده زيستي ايشان اشاره كرد كه اين ويژگي هاي شخصيتي والا در کنار بصیرت نیاز امروز جامعه خواهد بود.

 امام جمعه بجنورد با اشاره به فرمايشات مولاي متقيان در نهج البلاغه خاطرنشان كرد: حضرت علي (ع) در  خطبه خود مي فرمايند: موج فتنه را با كشتي نجات بايد شكافت و اين كشتي نجات همان بصيرت و آگاهي است و اگر جامعه 2 گروه شود  و دودستگي ايجاد شود دشمنان خارجي در كمين خواهند بود و كل نظام را نابود خواهند كرد.

وي افزود: بيشترين تاثيرپذيري مردم جامعه از بزرگان، علما، نخبگان و استادان دانشگاه ها هستند كه اين افراد مي توانند به رفتارها و حركات جهت دهند و در حوزه هاي اجتماعي و سياسي مسائل را به درستي تفهيم كنند و جامعه را نسبت به موضوعي اغناء كرده و حركات انقلابي درستي را در مردم ايجاد كنند.

حجت الاسلام نوري افزود: در انقلاب اسلامي نيز مردم دنبال رو رهبراني بودند كه از با آگاهي بخشي نسبت به ظلم ستمشاهي وارد صحنه شدند و انقلاب اسلامي را پايه گذاري كردند.

امام جمعه بجنورد گفت: جنگ تحميلي نيز با مديريت درست، اغنايي در مردم ايجاد كرده بود كه جوانان خود داوطلبانه وارد ميدان جنگ مي شدند و در برابر دشمنان سينه سپر كردند و از خاك وطن دفاع كردند.

در پايان نشست حجت الاسلام نوري با اهداي لوح تقدير و يادبود سردار سليماني از زحمات سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي  و واحد بجنورد، رئيس دبيرخانه هيات امناي استان خراسان شمالي و معاون دانشجويي و فرهنگي واحد بجنورد به پاس اقدامات فرهنگي انجام شده در مناسبت هاي مختلف در دانشگاه قدرداني كرد.

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 09:15
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058