رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی: مدرسه مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد راه‌اندازی می‌‌شود PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 19 آبان 1399 ساعت 08:16

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌ شمالی از راه‌اندازی مدرسه مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد همزمان با روز دانشجو خبر داد.

محسن مرادی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره برنامه‌های آموزشی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌ شمالی و واحد بجنورد به‌ویژه آموزش برخط برای دانشجویان اظهار کرد: در واحدهای دانشگاهی خراسان‌شمالی بر دو نکته آموزش و حفظ سلامت کارکنان، دانشجویان و استادان تأکید داریم.

وی افزود: به‌منظور رسیدن به اهداف دانشگاه، مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرا کرده و برای حفظ وضعیت آموزشی از سامانه‌هایی که دانشگاه آزاد اسلامی به‌‌عنوان بستر مناسب در این زمینه فراهم کرده استفاده می‌کنیم. در این راستا فرهنگ‌سازی خوبی میان دانشجویان، استادان و کارکنان اتفاق افتاده که کمک می‌کند کسی از قافله آموزش عقب نماند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌ شمالی و واحد بجنورد بیان کرد: اکنون کلاس‌ها به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و در مواردی هم که کلاس عملی است با رعایت همه پروتکل‌ها و به‌منظور رفع اشکال، دانشجویان حضوری مراجعه می‌کنند که البته به تناسب فضای دانشگاه برای جلوگیری از تراکم و ازدحام دانشجو تدابیر خوبی اندیشیده شده است.

مرادی از برنامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برای راه‌اندازی مدرسه مهارتی همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو خبر داد و بیان کرد: در حوزه فرهنگی هم به‌تازگی در جلسه کمیته دانشجویی استان در محل استانداری به‌دلیل انجام و تداوم فعالیت‌های فرهنگی در دوران کرونا از دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی قدردانی شد؛ چراکه در این زمینه  میان دانشگاه‌های استان پیشتاز هستیم.

وی وضعیت جذب دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی را یادآور شد و اظهار کرد: شرایط موجود، شرایط خوبی است؛ چراکه تقریباً در مقایسه با سال گذشته شرایط جذب بهتری داریم و به‌‌دلیل اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان روستایی هستند و پوشش اینترنت در روستاها اندکی ضعیف‌تر است، تمهیداتی برای مراجعه حضوری دانشجویان با رعایت تمام پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی اندیشیده‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌ شمالی  با توجه به تمهیدات و اقدامات انجام‌شده دانشگاه در ایام کرونایی به آنا گفت: تنها دستگاه اجرایی هستیم که به کمک گروه‌های مهندسی‌مان، تونل بهداشتی را در ورودی دانشگاه و دانشکده‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم و همکاران در حوزه‌های انتظامات و دانشجویی تدابیر لازم را اندیشیده‌اند و فضای باز سالن محل انتظار برای مراجعان تدارک دیده‌ایم.

مرادی درباره روند ثبت‌ نام از دانشجویان جدید افزود: این  دانشجویان به‌صورت گروه‌های خیلی کوچک وارد محدوده مربوط به ثبت‌ نام شده و با رعایت فاصله کار ثبت نام نهایی و ارائه مدارک را انجام می‌‌دهند، طوری که ثبت‌ نام ، آپلود مدارک و راستی‌آزمایی و تأیید مدارک یکجا انجام می‌شود.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058