بیانیه هتک حرمت به ساحت مقدس و نورانی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 12 آبان 1399 ساعت 10:25

دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي با انتشار بیانیه ای هتک حرمت به ساحت مقدس و نورانی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(صل الله علیه وآله و سلم) را محکوم نمودند.

بسم الله الرحمن الرحیم

انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون

پیام مهربانی، صلح و راستی پیامبر عظیم شان اسلام از پس قرنها همچنان به گوش میرسد و دلهای مرده و سخت را به غمزه ملاطفت و مهربانی نرم می کند. اما به گواهی تاریخ، خواب زدگان مُهر بردهان خورده، یارای پذیرفتن نور را ندارند و چنان به خوی تعصب و دشمنی دچارند که نه زیبایی را می فهمند و نه آزادی را و هر دستاویزی را بهانه دمیدن بر آتش حماقت خود خواسته و آتش افروزی بی منطقشان می کنند

اسلام دین رحمت و پیامبر اسلام حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی صلی الله علیه و آله نماد رحمت و عطوفت در برابر مردم است. هتک حرمت به جانب کتاب مقدس اسلام و نیز پیامبر رحمت و هدایت، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، از سوی ناآگاهان تاریک‌ضمیر، موجب اندوه و خشم آزاداندیشان و دین‌مداران به ویژه جمیع مسلمانان در سراسر کره خاکی گردید. جسارت به ساحت آسمانی حضرت محمد(ص)، توهین به والاترین مقدسات مسلمانان و اهانت به احساسات میلیون‌ها مسلمان است .

جسارتهای اخیر به حضرت ایشان در غرب و بالأخص در کشور فرانسه و حمایت بی‌پرده مسئولین عالی رتبه کشور مذکور از این بی‌اخلاقی‌ها و تأکید ایشان بر تداوم حمایت از آن، با شعار دفاع از «آزادی بیان»، موجب آزردگی عمیق و جریحه دار شدن احساسات مسلمانان جهان و نارضایتی و شگفتی همه انسان‌های آزاده و خردمند شده است. گویا حامیان این کردار شنیع، بویی از خردورزی نبرده‌اند و با رعایت حرمت باورها و حریم احساسات آدمیان بیگانه‌اند. بر هیچ انسان معتدلی ، پوشیده نیست که این بدرفتاری‌ها را نمی‌توان تحت عنوان شعارهایی چون دفاع از "آزادی بیان" و مانند آن، توجیه کرد.اعتقاد راستین مسلمانان در این است که اهانت به یکی از انبیای الهی، مانند اهانت به تمام پیامبران و بی حرمتی به قرآن کریم، بی حرمتی به تمامی کتب پیامبران الهی است. 

اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحدبجنورد ضمن ابراز انزجار از این اقدام جاهلانه و بی‌منطق و محکوم نمودن آن، بر لزوم احترام به مقدسات تمامی ادیان و ارزش‌های اصیل همه فرهنگ‌ها و تداوم گفتمان سازنده و استمرار تعامل خیرخواهانه میان پیروان همه ادیان و اهالی همه فرهنگ ها تاکید می ورزند و از آزادی خواهان و پیروان ادیان الهی و همه انسان های بصیر جهان خصوصاً نخبگان و دانشگاهیان جهان انتظار دارند تا با محکومیت این اقدامات سخیفانه در پوشش آزادی بیان، با روشن گری و آگاهی بخشی، اقدامات مقتضی در جلوگیری از تکرار این اقدامات شنیع را انجام دهند.

ما معتقدیم که طراحان اصلی این جریانهای افراطی سردمداران نظام سلطه و صهیونیست های هتاک هستند که در این هنگامه می کوشند با تولید وحشت و خشونت به نام اسلام، تئوری ناجوانمردانه اسلام هراسی را ترویج کنند و از این آب گل آلوده طرفی برای خود ببندند که برای مردمان آن دیار ثمری جز ناکامی در پی نداشته است. لذا از مجامع حقوقی و قانونی خصوصاً وزارت محترم امور خارجه انتظار می‌رود، طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن قاطعانه برخورد نمايند.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058