دکتر سروری مجد در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد خراسان شمالی: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه اقتصاد، رشد علمی و مسائل فرهنگی گام‌های خوبی برداشته است PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 07 مرداد 1399 ساعت 04:20

رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در زمینه معیشت، اقتصاد، رشد علمی و مسائل فرهنگی گام‌های خوبی برداشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بجنورد، مراسم تکریم دکتر رجبعلی وثوقی مطلق و معارفه دکتر محسن مرادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی و واحد بجنورد با حضور دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بجنورد برگزار شد.

دکتر علی سروری مجد رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم، گفت: یکی از مسائل مهمی که در جامعه وجود دارد، مسأله اقتصاد و معیشت، رشد علمی، مسائل فرهنگی و دغدغه های فرهنگی است که دانشگاه آزاد اسلامی در این عرصه گام های خوبی برداشته است.

دکتر سروری مجد خاطرنشان کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، دانشگاه صرفاً آموزش محور نیست، بلکه باید به عنوان دانشگاه حل مسأله بتواند در عرصه های گوناگون ورود کند. در دوران شیوع ویروس کرونا دانشگاه آزاد اسلامی نخستین دانشگاهی بود که توانست در عرصه آموزش مجازی ورود و سیستمی جامع را برای واحدهای دانشگاهی تعریف کند.

وی افزود: دانشگاه باید به دنبال مهارت آموزی دانشجویان باشد، زیرا والدین همگی دغدغه اشتغال فرزندان خود را پس از اتمام دوره تحصیل دارند، بنابراین سرمایه گذاری در مهارت افزایی بسیار حائز اهمیت است و اگر این سرمایه گذاری به درستی انجام شود، والدین با شوقی مضاعف به سوی دانشگاه آزاد اسلامی خواهند آمد.

دکتر سروری مجد با تأکید بر تمرکز بر توسعه رشته های غیرپزشکی، گفت: تمرکز بر رشته های غیرپزشکی از اهمیت بسیاری برخوردار است که در این زمینه باید به جد برنامه ریزی شود و انتظار می رود همانگونه که مدارس عالی مهارت در واحدهایی همچون مشهد برای مهارت افزایی دایر شده در این استان نیز پیگیری شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری گسترش فضای انقلابی، ارتقای علمی و حفظ کیان دانشگاه باید در سرلوحه کار ما قرار بگیرد که این امر در تمامی مأموریت ها و عرصه ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

بهترین خدمت، خدمت به علم است

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسین یوسفی فر رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی، گفت: بهترین خدمت، خدمت به علم است، زیرا عاملی که باعث پیشرفت و توسعه یک منطقه می شود، قدرت علمی آن منطقه است.

حجت الاسلام یوسفی فر اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی از ظرفیت عظیمی از حیث نیروی انسانی و بسترهای فیزیکی برخوردار است و چنانچه به درستی مدیریت شود، منافع پیشرفت آن در گام اول برای دانشگاه و در گام دوم نیز برای خود استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه خلاء ارتباطی بین دانشگاه و صنعت وجود دارد، افزود: بین دانشگاه و صنعت خلاء ارتباطی وجود دارد، این استان دارای ظرفیت خوبی در زمینه های کشاوری، گردشگری، صنایع کوچک است، اما هدایت علمی به درستی در مسیر خود قرار نگرفته و از مسئولان انتظار می رود با استفاده از ظرفیت بالای علمی و انسانی تمام توان خود را جهت پیشبرد اهداف عالی علمی به کار گیرند.

دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی

دکتر رجبعلی وثوقی مطلق سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد با قدردانی از حمایت های روسای پیشین و فعلی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان استانی، گزارشی از اهم فعالیت های خود در دوره مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: باید بتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را در تراز انقلاب اسلامی بسازیم تا الگویی برای سایر دانشگاه های داخلی و خارجی شود.

دکتر وثوقی مطلق تصریح کرد: به لحاظ گسترش رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف در این استان زحمات بسیاری کشیده شده که امیدواریم بتوانیم با گسترش بیشتر رشته های مورد نیاز استان مشکلات و چالش های این استان و شهرستان را مرتفع سازیم.

وی افزود: به فرموده امام راحل دانشگاه کارخانه انسان سازی است، بنابراین در این محیط باید مهارت، علم آموزی، تربیت اسلامی، تزکیه در کنار هم مورد توجه قرار گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد دارای چهره ای درخشان در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی است

دکتر محسن مرادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد اظهار داشت: ما هم اکنون در عصر اطلاعات قرار گرفته ایم و تولید علم و دانش نقشی اساسی در پیدایش قدرت و منزلت کشورها دارد. بر همین اساس، توسعه یافتگی مفهومی دیگر به خود گرفته که در این زمینه دانشگاه نقش مهمی را در این توسعه یافتگی بر عهده دارد.

وی گفت: آنچه در فضای دانشگاه حائز اهمیت است، مشارکت مجدانه مثلث طلایی دانشگاه یعنی استاد، کارمند و دانشجوست، بنابراین قصد دارم از این ظرفیت و پتانسیل عظیم دانشگاه برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران بهره بگیرم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد به عنوان قطب علمی در شمال شرق کشور دارای چهره ای درخشان در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی است و آنچه در این برهه از زمان دارای اولویت است توجه به توسعه متوازن برای رسیدن به شاخص های مطلوب است.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بعد از سه دهه فعالیت مداوم در زمینه توسعه، شیب مناسبی را طی کرده که این توسعه و بالندگی مرهون زحمات، خدمات و فعالیت های مدیران گرانسنگ است.

دکتر مرادی گفت: آنچه در دانشگاه آزاد اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد محیط آموزشی پویا، تعاملی، انگیزاننده و اصلاح و بهبود نظام جذب دانشجو است که توجه به پتانسیل های موجود می تواند موجب توسعه رشته ها و سرآمدی دانشگاه شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: در حوزه پژوهشی، این واحد دانشگاهی و واحدهای استان می توانند به پایگاه پژوهش های کاربردی منطقه مبدل شوند و با دنبال کردن طرح های پژوهشی کاربردی می توان حلقه مفقوده ارتباط بین دانشگاه و صنعت را شناسایی کرد که در این زمینه باید مراکز پژوهشی در حوزه علوم انسانی، کشاورزی، فنی و مهندسی و .... توسعه یابد.

دکتر مرادی اظهار داشت: در حوزه پشتیبانی اعتقاد بر این است که با تنوع بخشی به منابع مالی می توان خلاهای موجود را پر و نظام هزینه کرد را به نظام بهینه تبدیل کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد افزود: اعتقاد بر این نیست که با کاهش بی دلیل هزینه ها و توجه غیرجدی به بعضی مسائل برای کارکنان دغدغه ایجاد شود؛ باید بتوانیم مسائل رفاهی را در سرحد توان پاسخگو باشیم که در راه رسیدن به این مطلوب تلاش، همدلی، وفاق و وحدت همه انجمن های علمی، تشکل های دانشجویی، نهادهای فرهنگی، همکاری استادان و کارکنان را می طلبد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان استان، مدیر کل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی، روسای واحدهای دانشگاهی استان، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد بجنورد برگزار شد، از خدمات دکتر رجبعلی وثوقی مطلق رئیس سابق این واحد دانشگاهی قدردانی و دکتر محسن مرادی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد معارفه شد.

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058