امام‌جمعه بجنورد عنوان كرد: دهه فجر دهه ظهور پيوند مستحكم ديانت و صيانت است. PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 14 بهمن 1398 ساعت 08:06

امام‌جمعه بجنورد گفت: دهه مبارك فجر، دهه فخر، فتح و فرهيختگي و دهه ظهور پيوند مستحكم ديانت و صيانت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در بجنورد حجت‌الاسلام ابوالقاسم يعقوبي امام‌جمعه بجنورد در همايش تجليل از نخبگان شاهد و ايثارگر خراسان شمالي ضمن تبريك فرارسيدن چهل و يكمين بهار پيروزي انقلاب اسلامي اظهار كرد: دهه مبارك فجر، دهه فخر، فتح و فرهيختگي است، دهه‌ای است كه هويت فرهنگي و سياسي اسلام عزيز به منصه ظهور گذاشته شد و پيوند مستحكم ديانت و صيانت به تمام جهانيان مخابره شد.

يعقوبي با اشاره به سرآمدي ايرانيان در علم و پژوهش افزود: علم، دانش و دانايي در بيانيه گام دوم انقلاب مطرح‌شده و بايد بدانيم كه عامل رفعت و سربلندي يك ملت دين و دانش و ايمان و عمل است و ملتي كه دانايي و دين داشته باشد ملتي سرافراز است.

امام‌جمعه بجنورد خاطرنشان كرد: ايمان و عمل متمم و مكمل هم هستند و اين دو عامل همانند دو بال باعث عروج و اوج انسانيت می‌شود.

وي افزود: علمي كه در بستر ايمان پرورش يايد علمي نافع خواهد بود و انسان‌های باتقوا كساني هستند كه علم نافع را دنبال می‌کنند و انسان را از وابستگي می‌رهاند و انسان را به قله وارستگي می‌رساند

يعقوبي با اشاره به ارج نهادن حرکت‌های علمي و پژوهشي در كشور اظهار كرد: همان‌گونه كه مجاهدان درراه خدا افتخارآفرینی كردند و اقتدار نظام اسلامي را به منصه ظهور گذاشتند امروز نيز در اين همايش بزرگ شاهد درخشش يادگاران شهدا، جانبازان و ازخودگذشتگان اين مرزوبوم هستيم كه جهاد علمي را به معناي واقعي نشان دادند و جز دانشجويان سرآمد و برتر علمي و پژوهشي معرفي شدند كه به‌حق اين جهاد علمي ستودني است.

دكتر عادل مهري مديركل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ايثارگر كشور اظهار كرد: دانشجويان و پژوهشگران نخبه خانواده شاهد و ايثارگر داراي ظرفيت و توانمندي بالاي علمي هستند كه با حمایت‌های بنياد دانش‌پژوهان در سراسر استان‌ها توانسته‌اند در امور پژوهشي و علمي به‌خوبی بدرخشند و بايد مسئولان به اين توانمندی‌ها اعتماد كرده و از ظرفيت اين عزيزان در بدنه ارگان‌ها و سازمان‌ها به‌خوبی استفاده شود.

وي افزود: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري دانشجويان و پژوهشگران بايد بتوانند راه خود را به‌درستی بشناسند و با قواي هرچه بيشتر در اين مسير ه درست قدم بردارند.

مهري خاطرنشان كرد: در استان خراسان شمالي 107 نخبه علمي در حوزه شاهد و ايثارگر وجود دارد كه 59 نفر در مقطع دكتري و دانشجوي دكتري تخصصي مشغول پژوهش و امور پژوهشي هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در همايش تجليل از دانشجويان نخبه شاهد و ايثارگر خراسان شمالي كه به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد برگزار شد؛ با حضور مسئولان دانشگاه‌ها و استان از 19 دانشجوي برتر سال 98 با اهداي لوح تجليل به عمل آمد كه از اين تعداد 5 دانشجوي نخبه علمي در دانشگاه آزاد اسلامي در مقطع دكتري تخصصي مشغول به تحصيل هستند.

 

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058