رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد : دانشگاه به توسعه کشاورزی برای تحقق سند چشم‌انداز استان ورود می‌کند/ بودجه ریزی عملیاتی برای سال مالی جدید PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه 02 شهریور 1398 ساعت 04:51

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی تصریح کرد: دکتر طهرانچی در جلسه هیئت‌امنا تأکید کرد که باید به بحث توسعه کشاورزی ورود کنید و علاوه بر توسعه املاک و مستغلات کشاورزی، سند چشم‌انداز استان را نیز تحقق ببخشید.

رجبعلی وثوقی مطلق در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تشریح دستورکارها و مصوبات هفدهمین نشست هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌شمالی که با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این جلسه بحث بودجه سال مالی آینده بود که مقرر شد جنبه عینی و واقعی داشته باشد

وی، تغییر سال مالی را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه هیئت‌امنا عنوان و اضافه کرد: مقرر شد تیمی متشکل از هفت عضو هیئت‌علمی و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌شمالی برای تحقق سند چشم‌انداز این استان تلاش کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی عنوان کرد: در این سند چند محور مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه استان ما به لحاظ اقلیم مستعد کشاورزی است،  می‌تواند در سند چشم‌انداز کمک زیادی به پیشرفت این حوزه کند.

وثوقی مطلق بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز در بیاناتشان در سفر به استان خراسان‌شمالی بر توسعه حوزه کشاورزی تأکید و مطرح کردند که این باید جزء برنامه‌های مسئولان قرار بگیرد.

وی مطرح کرد: استان خراسان‌شمالی ظرفیت فراوانی در این زمینه دارد و دانشجویان رشته کشاورزی در این استان تا مقطع دکتری نیز در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی تصریح کرد: دکتر طهرانچی در جلسه هیئت‌امنا تأکید کرد که باید به بحث توسعه کشاورزی ورود کنید و علاوه بر توسعه املاک و مستغلات کشاورزی، سند چشم‌انداز استان را نیز تحقق ببخشید.

وثوقی مطلق تشریح کرد: برای برون‌رفت از مشکلات مالی نیز مقرر شد در هزینه‌های اداری و آموزشی صرفه‌جویی شود و در سایر حوزه‌ها نیز برنامه‌هایی برای اجرا مورد تصویب قرار گرفت.

وی، ایجاد خوابگاه‌های متأهلی در استان خراسان‌شمالی را از دیگر مصوبات هفدهمین نشست هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی این استان عنوان کرد و متذکر شد: مقرر شد مکان‌هایی که در استان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد به‌عنوان خوابگاه دانشجویی در اختیار دانشجویان متأهل قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌شمالی با اشاره به برنامه‌های پیش‌روی این دانشگاه در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان هم افزود: شركت سهامی زراعی بهكده رضوی که متعلق به سازمان جهاد کشاورزی بوده و در ۸۰ کیلومتری بجنورد قرار دارد، مستعد کشاورزی است و قابلیت پرورش دام سبک و سنگین را دارد.

وثوقی مطلق توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌شمالی می‌تواند با ورود به این مرکز آن را توسعه و گسترش دهد؛ اما به دلیل برخی چالش‌ها فعلاً دست نگه داشته‌ایم تا در آینده این مشکلات برطرف شود.

وی اشتغالزایی، کارآفرینی و درآمدزایی را از مزایای شركت سهامی زراعی بهكده رضوی عنوان کرد و گفت: به مسئولان سازمان جهاد کشاورزی پیشنهاد دادیم در قالب مشارکتی یا استیجاری در این مرکز به فعالیت بپردازیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی ادامه داد: با تحقق فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در بهکده می‌توانیم به صورت علمی به پیشرفت حوزه کشاورزی استان کمک کنیم و زمینه فعالیت دانشجویان کشاورزی را در مرکز تحقیقات آن مهیا کنیم.

وثوقی مطلق، برنامه‌های آینده دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌شمالی را جذب دانشجویان غیرایرانی عنوان و تصریح کرد: در حال رایزنی هستیم تا در آینده نزدیک بتوانیم دانشجویان خارجی جذب کنیم.

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058