حجت‌الاسلام‌ يوسفی‌فر مطرح کرد: پرورش اقتصاد دانش‌بنیان مؤلفه‌‌ای اثرگذار در توسعه پایدار PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه 15 تیر 1398 ساعت 07:47

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت:پرورش اقتصاد دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اثرگذار در توسعه پایدار اقتصادی است.

حجت الاسلام والمسلمين حسين يوسفي فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري آنا اظهار كرد: نیروی انسانی كارآمد از سرمايه هاي اصلي موفقیت های سازماني است و اگر سازمان به هر کارمند خود بعنوان یک سرمایه و دارایی توجه كند همين عامل موجب پیشرفت آن سازمان خواهد شد.

 

 

 

يوسفي فر با برشماري عوامل موثر پيشرفت سازماني تصريح كرد: شناسایی دقیق انگیزه‌های شغلی کارکنان و تقویت آن‌ها در درون سازمان، از بین بردن عوامل عدم رضایت شغلی کارکنان، برقراری ارتباطات معقول و منطقی بین مسئولان و کارکنان زیرمجمومه، ارزش دادن به تلاش‌ها و فعالیت‌های مثبت کارکنان، تقویت روحیه کارکنان با برطرف کردن مشکلات شخصی یا سازمانی آنان، تشويق كاركنان زحمت كش و با انگیزه بالا به منظور تاثیرگذاری بر دیگر افراد، تامین امنیت شغلی کارکنان از عوامل موثر پيشرفت سازماني است كه بايد مسئولان و مديران رده بالا به آن توجه كنند و براي اعتلا و توسعه مجموعه هرگونه مشكل و يا مسائلي كه مانع پيشرفت خواهد شد را از بين ببرند.

وي با تأکید بر تربيت دانشجويان به‌عنوان نيروي تحصیل‌کرده و كارآمد جامعه افزود: از دیدگاه امام راحل (ره) دانشگاه به‌عنوان یک کارخانه انسان‌سازی نقش مهمي در تربيت نيروي جوان خلاق، متخصص، متعدد و كارآمد دارد؛ دانشجویان قشر پیشرو، كارآمد، زبده و بانشاط پیکره جامعه هستند كه در سازندگی آینده و توسعه و پيشرفت كشور نقش و اثر ارزنده‌ای دارند و در محیط‌های اسلامي و دانشجويي بايد مسئولان براي تربيت اين قشر در زمینه‌های مختلفي ازجمله علمي، پژوهشي، تربيتي، فرهنگي، سياسي، ورزشي و... اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند جواناني متخصص و در تراز انقلاب تربيت كنند.

يوسفي فر اظهار كرد: افزایش روحیه تحقیق و پژوهش، تعلیم و تربیت اسلامي و تربيت نیروهای انسانی متعهد و متخصص برای اداره کشور در همه عرصه‌ها، از وظايف خطير دانشگاه‌هاست.

رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌های آزاد اسلامي خراسان شمالي گفت: نيروي انساني متخصص و ماهر مهم‌ترین عنصر توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشورها محسوب می‌شود و توجه به نقش سرمايه انساني يک کشور در ميزان رشد و توسعه اقتصادي از اهميت بالايي برخوردار است.

يوسفي فر با اشاره به تأسیس هسته‌های فناور و ايجاد شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان يكي از مؤلفه‌های مهم اقتصادي خاطرنشان كرد: با پرورش اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اثرگذار در توسعه پایدار اقتصادی گامی مؤثر در دستیابی به این مهم برداشت.

وي گفت: بنابراین با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از دانش نیروی انسانی و مهارت در تجاری‌سازی ایده‌ها، در فرآیندی دانشی و با بهره‌وری بالا می‌توان به ارائه محصولات تجاری و رقابت‌پذیر پرداخت و اقتصادی دانش‌بنیان که مزیت رقابتی هر اقتصاد ‌باشد را پایه‌ریزی کرد.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058