تشییع پیکر ۱۰ شهید گمنام بر شانه های مردم بجنورد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 09 تیر 1398 ساعت 09:43

به گزارش خبرنگار آنا و به نقل از ایرنا خراسان شمالي در آئین تشییع این شهدا که از مسجد انقلاب تا میدان کارگر بجنورد برگزار شد، شمار انبوهی از اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان خراسان شمالی حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی پس از اقامه نماز بر پیکر شهدای گمنام در جمع تشییع کنندگان گفت: شهدا خوشنام ترین در طول طول تاریخ و نامدارترین انسان‌های روی زمین هستند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی افزود: شهدای گمنام به ظاهر در روی زمین نام و نشانی ندارند اما یقیناً در آسمان‌ها مشهور هستند

 


وی با بیان اینکه امروز ملت شهیدپرور ما گرداگرد شمع شهدا چون پروانه می‌چرخند، افزود: شهدا همچون شمع سوختند تا راه ما را روشن کنند، راه انقلاب را هموار کردند و اگر خون شهدا نبود عربده‌ها، تهدیدها و توطئه‌های دشمنان ما را از پا درمی‌آورد.

امام جمعه بجنورد اطهار داشت: اکنون ما به پشتوانه خون شهدا است که عزتمند ایستاده ایم، شهدا با خون خود انقلاب و نظام را تضمین کردند.

یعقوبی اظهار داشت: این عزیزان سندهای حقانیت، عزت، آزادی، استقلال، سرافرازی و مقاومت ما هستند، آنان راه را به بشریت نشان دادند چرا که برای رسیدن به اوج موانع را نیز کنار گذاشتند.

وی با بیان اینکه شهدا جان دادند تا ما از حقوق مسلم خود عقب نمانیم، افزود: شهدا سه ویژگی علم به هدف، شناخت و ایمان به هدف داشتند که توانستند در راه خود با استقامت بمانند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی گفت: اگر چه هم اکنون در جامعه گرفتاری، سختی، گرانی و نگرانی وجود دارد اما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم، آنان نیز می‌دانستند که در راه انقلاب سختی فراوان است اما با این حال گامی از این مسیر واپس ننهادند.

یعقوبی گفت: شهدای گمنام در هر مکانی از جمله بوستان‌های تفریحی دفن می شوند باید در آنجا از آسیب های اجتماعی، هنجارشکنی و نازیبایی اثری نباشد.

پیکر ۱۰ شهید گمنام که دیروز وارد استان خراسان شمالی شده است، پس از تشییع در شهرستان های فاروج و شیروان، امروز در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی نیز تشییع شد که پس از آن در دانشگاه بجنورد، بوستان شهر شوقان جاجرم، بوستان دوبرار در مجاورت مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، دهکده مقاومت بسیج بجنورد و بوستان شهر تیتکانلو از توابع شهرستان فاروج دفن می‌شود.

این کبوتران سبکبال اخیراً به همراه ۱۵۰ شهید دیگر توسط گروه‌های تفحص در مناطق عملیاتی جنوب کشور پیدا شده بودند.تاکنون ۶۲ شهید گمنام در ۳۰ نقطه استان خراسان شمالی به خاک سپرده شده‌اند که با احتساب این ۱۰ شهید، شمار پیکرهای شهیدان گمنام مدفون در این استان به ۷۲ تن خواهد رسید.
این استان ۲ هزار و ۷۷۵ شهید، ۶ هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده در جبهه‌ها داشته است


 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058