حبشي اظهار كرد: بلوغ اجتماعي و عاطفي لازمه ازدواج موفق است PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 08 ارديبهشت 1398 ساعت 10:46

روانشناس و استاد دانشگاه گفت: يكي از نكات مهم در امر ازدواج اين است كه افراد باید آمادگی ازدواج را داشته و به بلوغ اجتماعی و عاطفی رسیده باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بجنورد، دکتر حمید حبشی روانشناس و استاد دانشگاه در جمع دانشجویان واحد بجنورد در همايش «كاش پيش از ازدواج مي دانستم»با تبیین ملاک‌های صحیح ازدواج پایدار و موفق گفت: داشتن یک انتخاب درست که منجر به زندگی سعادتمندانه می‌شود، نیاز به‌دقت و توجه بسیار زیاد دارد و يكي از نكات مهم در وهله نخست اين است كه افراد باید آمادگی ازدواج را داشته و به بلوغ اجتماعی و عاطفی رسیده باشند.

حبشي خاطرنشان کرد: برای شروع یک زندگی مشترک باید به ارزش‌های صحیح با درایت و دقت توجه شود به عبارتي شناخت صحيح و درست از همسر آينده پيش از ازدواج بايد بسيار اهميت داده شود.

 

روانشناس و استاد دانشگاه افزود: زماني كه دختر و پسر تصميم به ازدواج می‌گیرند بايد به ملاک‌های اصلي براي تحقيق و تفحص درست توجه كنند. و زماني كه خواستگاري به مرحله صحبت دختر و پسر می‌رسد بايد بدانند كه چه مواردي را براي شناخت بيشتر از يكديگر مورد واكاوي قرار دهند و هر يك از افراد زمان كافي براي شناخت طرف مقابل خود اختصاص دهد و عجولانه براي اين امر مهم تصمیم‌گیری نكند.

حبشي در خصوص صحبت‌های حضوري دختر و پسر پيش از ازدواج خاطرنشان كرد:صحبت دختر و پسر با یکدیگر باعث می‌شود افراد به زوایای شخصیتی و علایق و سلایق همدیگر پی ببرند كه در این دیدارها و گفت‌وگوها طرفین می‌توانند به دیدگاه کلی یکدیگر از زندگی واصلی‌ترین انتظارات خود واقف شوند.

وي افزود: دختر و پسر جوانی که در آستانه ازدواج و تشکیل زندگی مشترک قرار دارند، با حفظ تعادل در تمامی جنبه‌های زندگی، باید افق نگاهشان به آينده معطوف کنند و با افزایش شناخت از یکدیگر، مطمئن شوند که فرد موردعلاقه‌شان، همان شریک و همراه همیشگی زندگی‌شان است.

وی با توجه به نقش والدین در آگاه‌سازی جوانان در ازدواج خاطرنشان کرد: حضور والدین و راهنمایی‌های صحیح آنان و استفاده از تجربیات افراد کارآزموده، می‌تواند شناخت و دانش صحیح از زندگی مشترک را برای جوانان فراهم سازد.

همایش ۲ ساعته «كاش پيش از ازدواج می‌دانستم»كه به همت معاونت فرهنگي و دانشجويي واحد بجنورد برگزار شد با پرسش و پاسخ دانشجویی به پایان رسید.

انتهاي پيام/ع

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 08 ارديبهشت 1398 ساعت 11:01
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058