حجت‌الاسلام نوري: رونق توليد در دانشگاه‌ها به معناي توليدات فكري است PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 10:22

 

حجت‌الاسلام نوري گفت: رونق توليد در دانشگاه‌ها به معناي رونق توليدات فكري است كه جوانان بايد بتوانند فكر جديد، ابتكار، اختراع و افكار بديع و نو را با اقتصاد مقاومتي يا همان اقتصاد دانش‌بنیان گره بزنند.

 

حجت‌الاسلام رضا نوري معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري آنا ضمن تبريك ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان اظهار كرد: با توجه به نام‌گذاری شعار امسال بانام «رونق توليد» از سوي مقام معظم رهبري می‌توان گفت توليد واژه‌ای است كلي كه اين واژه در حوزه‌های مختلف مانند كشاورزي، دامداري ، صنعتي و ... نسبت به بخش و حوزه تخصصي مربوطه  مورد سنجش قرار می‌گیرد و معناي خاص خودش را خواهد داشت.

 

 

حجت‌الاسلام نوري خاطرنشان كرد: رونق توليد در دانشگاه‌ها به معناي رونق توليدات فكري است كه جوانان بايد بتوانند فكر جديد، ابتكار، اختراع و افكار بديع و نو را با اقتصاد مقاومتي يا همان اقتصاد دانش‌بنیان كه موردتوجه مقام معظم رهبري است گره بزنند.

 

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد افزود: اگر جوانان دانشجو در دانشگاه‌ها بتوانند درزمینهٔ هاي فني و مهندسي، اقتصادي، علوم انساني، علوم پايه و .... بتوانند صاحب‌نظر باشند می‌توانند نقش مؤثری را در توسعه و پيشرفت اقتصاد كشور داشته باشند.

وي اظهار كرد: اميد است در سال جديد با توجه به شعار پربار «رونق توليد» در دانشگاه‌ها شاهد توليدات چشمگير علمي درزمینهٔ هاي گوناگون ازجمله پروژه‌های علمي، ارائه دیدگاه‌های نو و جديد براي حل معضلات و چالش‌های جامعه، ارائه پایان‌نامه‌های كاربردي و .... باشيم.

حجت‌الاسلام نوري خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري در گام دوم انقلاب توجه ويژه و خاصي به جوانان دارند به‌طوری‌که از جوانان 40 بار نام‌برده‌اند و اين نشان می‌دهد كه اميد رهبر فرزانه امان در بحث رونق و توسعه كشور در زمینه‌های مختلف معطوف به نسل جوان است.

معاون فرهنگي و دانشجويي واحد بجنورد گفت: يكي از عوامل نشاط، پيشرفت، سرزندگي و به وجود آمدن ابتكارات و خلاقیت‌ها در جامعه جوانان هستند و همان‌گونه در دين مبين اسلام نيز به جوانان توجه ویژه‌ای شده است و پيامبر كرم(ص) هميشه از جوانان در تبليغ و ترويج دين مبين اسلام و نيز پيروزي در جنگ‌ها یادکرده است، زيرا جوانان وابستگي دنيوي، مادي و علقه هاي گذراي كمتري دارند و به فطرت اوليه خود برمی‌گردند و حرف حق را زودتر پذيرا هستند.

حجت‌الاسلام نوري با اشاره به حضور مؤثر جوانان در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان كرد: در جنگ تحميلي نيز 70 درصد شهداي مابین 15 تا 23 سال بودند كه با جان‌فشانی‌ها و ازخودگذشتگی توانستند رژيم بعثي را از خاك اين مرزوبوم بيرون كنند و با مديريت و حضور فرماندهاي جوان و كارآمد در جنگ تحميلي توانستيم پيروزي را براي كشورمان رقم بزنيم.

انتهاي پيام/ع

 

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 10:47
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058