رونمايي از خودروی کارتینگ بومی ساخته‌شده در خراسان شمالی در واحد بجنورد PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 10:00

نخستین خودروی کارتینگ بومی ساخته‌شده توسط دانشجویان عضو مرکز رشد باقرالعلوم(ع) خراسان شمالی در دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در بجنورد هادي محمدزاده مسئول بسيج علمي پژوهشي و فناوري استان خراسان شمالي در مراسم رونمايي از خودروی کارتینگ بومی ساخته‌شده در خراسان شمالی گفت: هدف از ايجاد مركز رشد در دانشگاه كمك به رشد نوآوري است كه همان‌طور كه مقام معظم رهبري فرمودند در راستاي علم و فناوري بايد جهاد گونه گام برداريم.

مسئول بسيج علمي پژوهشي و فناوري استان خراسان شمالي خاطرنشان كرد: بايد نيازهاي كشور را در زمینه‌های مختلف شناسايي كنيم و در كنار دانشگاه و دانشگاهيان كه مبناي تحقق و پيشرفت كشور هستند براي رفع معضلات و برطرف كردن چالش‌ها و محدودیت‌هاي موجود راهكارهاي مناسبي را پیش‌بینی كنيم.

 

محمدزاده افزود: آمار دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها هرساله قابل‌توجه است كه تعداد اعظمي از اين قشر جوانان بيكار و جوياي كار هستند كه بايد بتوانيم اشتغال را از خود دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كليد بزنيم تا بعد از اتمام دوره تحصيل اين جوان تحصیل‌کرده دغدغه شغل و درآمدزايي نداشته باشد.

عین‌الله حاتمي جانشین فرماندهی سپاه در امور اقشار بسیج خراسان شمالي گفت: در جامعه كنوني نياز داريم تا پيوند مستحكمي بين دانشگاه و حوزه صنعت و تكنولوژي ايجاد شود كه متأسفانه اين ارتباط تنگاتنگ مورد غفلت قرارگرفته و همين غفلت مي تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را در حوزه‌های مختلف به بدنه جامعه وارد كند.

جانشین فرماندهی سپاه در امور اقشار بسیج خراسان شمالي افزود: مقام معظم رهبري از اوايل دهه 90 اقتصاد مقاومتي را بيان كردند و ما در اين دوره پيام حضرت آقا را درك می‌کنیم كه نياز داريم وابستگي اقتصادي خود را به ديگران به طرق مختلف جبران كنيم و به سمت استقلال اقتصادي و تكنولوژي نوين رويم.

نخستین خودروی کارتینگ خراسان شمالی ساخته‌شده با تلاش شماری از دانشجویان عضو مرکز رشد باقرالعلوم (ع) و با حمایت سازمان علمی و پژوهشی بسیج استان و دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد انجام‌گرفته و هیچ‌گونه الگوبرداري از روش‌های ساخت کشورهای دیگر در کار نبوده است.

از ویژگی‌های خودروي كارتينگ رونمايي شده می‌توان به افزایش ارتفاع از کف زمین، موتور قدرتمند، صندلی متفاوت، كمربند استاندارد، فرمان هیدرولیکی و تحمل وزن بالاي سرنشينان اشاره كرد.


 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058