رجبعلي وثوقي مطلق تاكيد كرد؛ توجه به توسعه كمي و كيفي آموزشي و پژوهشي در مدارس سما PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه 12 بهمن 1397 ساعت 07:10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی گفت: توسعه کمی و کیفی آموزشی و پژوهشی در مدارس سما باید با جدیت دنبال شود.

دكتر رجبعلي وثوقي مطلق رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در جلسه هماهنگي ستاد دهه فجر سما بجنورد اظهارنظر كرد: نهال انقلاب شكوهمند اسلامي به لطف الهي و دورانديشي امام راحل(ره) و همت مردم و تدبير مسئولان در كشور عزيزمان كاشته شد و امروزه بعد از گذشت چهل سال به درختي تنومند و بالنده تبدیل‌شده است.

رئيس واحد بجنورد افزود: فاطمه زهرا (س) شهيد راه ولايت بود و براي دفاع از آرمان هاي ولايي خود به شهادت رسيد و اين خود درس بزرگي است كه بدانيم براي صيانت از اين ركن اصلي بايد همواره در برابر دشمنان استوار ايستادگي كرد.

 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي تصريح كرد: يكي از وظايف متوليان آموزش‌وپرورش تربيت نيرويي متعهد، متخصص در تراز انقلاب اسلامي است.

وي گفت: توسعه كمي و كيفي آموزشي و پژوهشي در مدارس سما بايد به جديت دنبال شود و بايد بتوانيم در تمام شهرستان‌های استان اين مدارس داير شود.

وي خاطرنشان كرد: امروزه در مدارس بايد براي ارتقاي آموزش و پژوهش دانش آموزان از تكنولوژي هاي نوين و روش هاي آموزشي جديد و به‌روز استفاده شود و معلمان و تربیت‌کنندگان آموزشي نيز براي اتقاي علمي تمام تلاش خود را كنند.

حجت‌الاسلام حسين يوسفي فر رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌های آزاد اسلامي خراسان شمالي گفت: چهل‌سالگی همواره مرحله جدیدی در زندگی هر فرد به شمار می‌رود که شخصي كه به سن چهل‌سالگی می‌رسد به بلوغ فكري رسيده است و در احاديث نيز آمده است كه در اين سن خداوند متعال نگاه و رحمت ويژه اي نسبت به فرد دارد.

رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌های آزاد اسلامي خراسان شمالي افزود: چهل‌سالگی انقلاب اسلامي نيز يعني بلوغ اين انقلاب؛ انقلابي كه تابه كنون در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های چشمگيري داشته است.

وي با تاكيد بر اهميت آموزش درست در مدارس تصريح كرد: معلمان و متوليان آموزش بايد بتوانند با همان زبان كودكانه و نوجوانانه بيان مقایسه‌های بين انقلاب اسلامي و ديگر انقلاب‌ها داشته باشند و دستاوردهاي اين انقلاب شكوهمند را در اختيار نسل‌های جوانان قرار دهند و ارزش علم و علم‌اندوزی براي نسل جوان به درستي تبيين شود.

حجت‌الاسلام محمود حق‌به‌جانب معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد بجنورد ضمن اشاره به دستاوردهاي فرهنگي سما بجنورد گفت: مدارس سما بجنورد توانسته است در عرصه‌های گوناگوني همچون فرهنگي و سلامت و ورزشي حائز رتبه‌های برتر كشوري شود و اين خود نشان دهنده همت و تلاش مسئولان و مديران فرهنگي و آموزشي سما است.

حق‌به‌جانب خاطرنشان كرد: مدارس سما بجنورد از نظر آمار دانش‌آموزی رتبه نهم كشور را به خود اختصاص داده است.

در پايان جلسه مديران و مسئولان فرهنگي مدارس سما استان خراسان شمالي به بيان ديدگاه ها و نظرات خود درباره ارتقاي سطح كمي و كيفي آموزشي مدارس ارائه دادند.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058