یک روانشناس تشریح کرد: مهم‌ترین شاخص‌ها برای ازدواج موفق PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 09 دی 1397 ساعت 08:20

روانشناس و مشاوره خانواده گفت: مهم‌ترین شاخص‌ها در ازدواج موفق، علاوه بر توجه به سن؛ ظاهر، اقتصاد و عشق و محبت است که افراد باید با فهم به این مقوله دست یابند.

همایش «پایه‌ریزی ازدواج موفق» به همت دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي برگزار شد در سالن فرهيختگان دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از بجنورد دکتر حمید حبشي روانشناس و مشاوره خانواده در همايش «پایه‌ریزی ازدواج موفق» در دانشگاه آزاد بجنورد با اشاره به شاخصه‌های مهم در امر ازدواج گفت:، يكي از مسائلي كه در هنگام ازدواج مطرح می‌شود سن دختر و پسر است و بايد به اين مقوله توجه كنيم كه اين ملاك چه تأثیری می‌تواند در ازدواج داشته باشد.

 

حبشي خاطرنشان كرد: توجه به سن مناسب براي ازدواج سبب می‌شود دختر و پسر درك و برداشت مناسبي را در اين امر نسبت به هم داشته باشند و از سوي ديگر سطح همراهي و هماهنگي زوجين را در امر ازدواج فراهم می‌کند.

مشاور خانواده افزود: ازدواج یک توانمندی است و افراد بايد به سطح معقولي از اين توانمندي دست يابند تا در مسير راه زندگي با مشكل جدي مواجه نشوند.

وی با اشاره به شاخص‌ها و معیارهای ازدواج تصريح كرد: مهم‌ترین شاخص‌ها براي امر ازدواج علاوه بر توجه به سن، ظاهر، اقتصاد و عشق و محبت است كه افراد بايد بافهم و درک و توانمندی به اين مقوله دست يابند.

حبشي با توجه به نقش والدين در آگاه‌سازی جوانان در امر ازدواج خاطرنشان كرد: حضور والدین و راهنمایی‌های صحیح آن‌ها و همچنین استفاده از تجربيات افراد کارآزموده می‌تواند شناخت و دانش صحیح از زندگی مشترک را براي جوانان فراهم سازد.

کارشناس و مشاوره خانواده افزود: موانع ازدواج دو گونه هستند، موانع کاذب و موانع حقيقي كه از موارد موانع كاذب می‌توان به شغل و سربازی و موافقت خانواده‌ها اشاره كرد و موانع حقیقی نيز می‌تواند ارتباط‌های قبل ازدواج دختر و پسر باشد كه مدتي با یکدیگر در ارتباط هستند و بعد از مدتي انتخاب‌هایشان دستخوش تغييراتي می‌شود و يا حوادثي غیرمترقبه كه ممكن است بر سر راه ازدواج پيش آيد.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058