وثوقي مطلق گفت/ لزوم بكار گيري راهبرهاي تشويقي و بصيرتي در اجراي آیین‌نامه عفاف و حجاب PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 30 آبان 1397 ساعت 09:49

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي گفت: براي اجرايي شدن آیین‌نامه عفاف و حجاب استفاده از راهبرهاي تشويقي و بصيرتي بايد در اولویت كاري قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در بجنورد دكتر رجبعلي وثوقي مطلق رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد و استان خراسان شمالي در جلسه هم‌اندیشی بررسي آیین‌نامه اجري عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد اسلامي اظهار كرد: عفاف و حجاب جز دستورات اكيد ديني و شرعي اسلامي است و از مباني فرهنگي ملي ايراني نيز برخوردار است بنابراين از اين ظرفیت‌ها بايد براي توجيه  و تبيين مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها استفاده كرد.

وي گفت: آیین‌نامه اجرايي عفاف و حجاب دانشگاه آزاد اسلامي برگرفته از نص صريح آیین‌نامه شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و به عبارتي آیین‌نامه‌ای ابداعي و اختراعي نيست.

 

وثوقي مطلق خاطرنشان كرد: خانواده‌های دانشجويان بيش از همه نسبت به ايجاد محيط امن، سالم و آرام علمي و فرهنگي براي فرزندانشان دغدغه دارند؛ لذا  لازم است از تجربيات و ظرفیت‌های ديني، اعتقادي و فرهنگي والدين براي ايجاد محيطي پويا و سالم در فضاي دانشگاهي بهره برد.

 

وي افزود: فرايند اجرايي كردن آیین‌نامه عفاف و حجاب ضرورتاً بايد وفق مراحل مطرح‌شده در آیین‌نامه باشد و لزوماً استفاده از راهبرهاي تشويقي و بصيرتي در اولويت كاري قرار گيرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي تصريح كرد: تمامي دانشگاه‌های جهان قوانين ويژه براي پوشش دانشجويان در فضاي علمي خود تعريف کرده‌اند؛ بنابراين لازم است برخي از قوانين براي آشنايي بيشتر دانشجويان اطلاع‌رسانی شود و در اين زمينه اتخاذ رويه وحدت امري اجتناب‌ناپذیر است تا چندگانگي در عملياتي ساختن آیین‌نامه ايجاد نشود و براي تحقق اين امر مهم معنوي بايد از همه ظرفیت‌های موجود دانشگاه اعم از استادان، كاركنان و دانشجويان بهره برد.

در ادامه جلسه اعضاي هيات علمي براي هرچه بهتر اجرايي شدن آیین‌نامه حجاب و عفاف راهكارهاي عملي را پيشنهاد و به تبادل‌نظر پرداختند.

در خاتمه جلسه با حضور رئيس دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌های آزاد اسلامي از 4 برگزيده هيات علمي مسابقه مجازي طرح ضيافت انديشه استادان تجليل شد.

انتهاي پيام/ع

 

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 30 آبان 1397 ساعت 09:54
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058