جنگل نوردی ارديبهشتي دانشجویان دختر واحد بجنورد در گلستان PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 ساعت 05:20

دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در اردوی یک‌روزه مسير چشمه بكر لال تا آبشار لوه جنگل هميشه زيباي گلستان را طي كردند.

علیرضا بهمنش رئیس اداره تربیت‌بدنی واحد بجنورد و سرپرست گروه جنگل نوردي دانشجويي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و اداره فوق‌برنامه تربیت‌بدنی واحد بجنورد برنامه جنگل نوردی از محل چشمه بكر و رويايي لال تا آبشار لوه جنگل گلستان با حضور 30 نفر از دانشجویان واحد برگزار شد.»

بهمنش افزود: «جنگل نوردي 11 كيلومتري ساعت 8 صبح از مسير چشمه زيباي لال آغاز و دانشجويان و استادان با عبور از دل جنگل گلستان در ساعت 17 به آبشار لوه رسيدند.»

به گزارش آنا، در اردوی یک‌روزه جنگل نوردی چشمه لال و آبشار لوه، اعضاي هيات علمي گروه تربیت‌بدنی مهدي اعظمي، دكتر وحيد رضايي، دكتر صادق چراغ بيرجندي، دكتر ركسانا كاظميان، غلامرضا قافله باشیان کارمند حوزه دانش‌آموختگان و از کوهنوردان پیشکسوت استان و مهدی مودتی مسئول آموزش کوهنوردی و جنگل نوردی استان خراسان شمالی و مدرس رشته تربیت‌بدنی واحد بجنورد و لادن لنگری مدير روابط عمومی گروه را همراهی کردند.

چشمه لال در 40 کیلومتری شرق شهرستان مینودشت و20 کیلومتری شهر گالیکش و در حاشیه جاده بین‌المللی گالیکش– مشهد در نزدیکی روستای بش اویلی قرار دارد. مجموعه‌ای است بسیار زیبا و دیدنی در حدود 30 هکتار که سرچشمه این مجموعه در پای صخره بلندی واقع است، که آب از درون آن می‌جوشد.

آب چشمه لال در عمق جنگل در فضایی مسطح از زیر کوه بیرون می‌آید. آب این چشمه در زمستان گرم و در تابستان بسیار سرد و زلال است.

آبشارهای لوه نيز در فاصله 14 کیلومتری غرب پارک ملی گلستان و در جنوب روستای لوه در شهر گالیکش شهرستان مینودشت واقع‌شده‌اند. از تقاطع راه اصلی تا این آبشارها نزدیک به 5 کیلومتر است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به‌صورت پلکانی تشکیل‌شده که هرکدام آن‌ها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند. ارتفاع یکی از آبشارها به 15 متر می‌رسد. هم‌جواری این آبشار با پارک ملی گلستان و شاهراه تهران- مشهد، در کنار طبیعت زیبا و هوای لطیف آن، ارزش جهانگردی ویژه‌ای به آن بخشیده است.

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058