تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان واحد بجنورد در واکنش به خروج آمریکا از برجام PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 23 ارديبهشت 1397 ساعت 10:45

 

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مقابل مسجد امام رضا(ع) اين واحد دانشگاهي با تجمع اعتراض‌آمیز خود در پی خروج آمریكا از برجام و یاوه‌گویی‌های ترامپ برعلیه ملت شريف ایران، خشم و انزجار خود را نشان دادند و با صدور بيانيه اي از منويات مقام معظم رهبري حمايت کردند.

 در اين بيانيه آمده است:

" يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لاَ يَأْلُونَكُمْ خَبَالاً وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الآيَاتِ إِن كُنتُمْ تَعْقِلُونَ "

"ای کسانی که ایمان آورده‌اید، دوست همرازی جز از هم‌کیشان خود مگیرید که دیگران از هیچ فسادی در حق شما کوتاهی نمی‌کنند و خواستار رنج و مشقت شمایند و کینه‌توزی از گفتارشان آشکار است و آن کینه که در دل دارند بیشتر است ازآنچه به زبان می‌آورند. آیات را برایتان آشکار ساختیم اگر به عقل دریابید."

سوره آل‌عمران آیه ۱۱۸

اظهارات توهین‌آمیز، بی‌پایه و سخیف شب گذشته رئیس‌جمهور آمریکا،  بار دیگر پنجه چدنی استکبار جهانی را از پس دستکش مخملین دولت سابقش نمایان کرد. بی‌اعتنایی به توافق هسته‌ای و خروج از آن، چانه‌زنی مجدد بر سر توان دفاعی و  تهدید به اعمال بیشترین سطح تحریم‌ها علیه ملت ایران نشان داد تنش‌ها همچون همیشه از سوی هیئت حاکمه آمریکا بوده و تمام اقدامات ضد استکباری جمهوری اسلامی دفاع از خود در مقابل هجمه‌هاست.

ضمن تشکر از مواضع قاطعانه رئیس‌جمهور محترم نسبت به خروج امریکا از برجام مواردی  را متذکر می‌شود:

۱- اکنون پس از گذشت 5 سال از مذاکرات هسته‌ای با آمریکا معنای سخن رهبر انقلاب در مورد خوش‌بین نبودن به مذاکره را بهتر درک می‌کنیم و همان‌طور که بارها از سوی رهبر معظم انقلاب و مسئولین ذی‌ربط اعلام‌شده است، شرایط منطقه‌ای و سوق‌الجیشی جمهوری اسلامی ایران به‌گونه‌ای است که لازم است توان موشکی و تسلیحاتی کشور مطابق با تکنولوژی روز دنیا باشد و نشستن بر سر میز مذاکره و یا گفتگو در مورد توان تسلیحاتی کشور یک خیانت آشکار و پشت کردن به آرمان‌های امام‌ راحل تلقی می‌شود و گناهی نابخشودنی است.

۲- برجام منهی آمریکا یک مزاح بیش نیست. امروز ملت ایران تاوان سنگینی داد تا به یک عده غرب‌زده و کدخدا پرست اثبات شود امریکا قابل‌اعتماد نیست.حجت قرار دادن اروپا به‌مانند امضاب کری خیانتی دیگر به ملت است چراکه اروپا در نبود امریکا در برجام، نمی‌تواند مستقل از امریکا و بدون در نظر گرفتن منافع امریکا تصمیم بگیرد.ازاین‌رو شایسته است مسئولین دستگاه دیپلماسی به دنیا اعلام نمایند که ملت ایران هزینه سنگینی را به خاطر تعهد نسبت به برجام و اثبات حقانیت خودپرداخت کرده است؛ با نقض این توافق بین‌المللی از سوی آمریکا به‌طورقطع و یقین با شتابی غیرقابل‌تصور جامعه جهانی تمامی دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای کشور به زمان قبل از برجام بازگردد و این بار تحت هیچ شرایطی پشت میز مذاکره بر نخواهیم گشت.

۳- در پایان تأکید می‌کنیم دوران یکه‌تازی و یاغی‌گری آمریکا به اتمام رسیده است و جامعه جهانی باید بپذیرد که جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی در مقابل استکبار جهانی چه در داخل و چه خارج از مرزهای خود کوچک‌ترین تردیدی به خود راه‌ نخواهد داد. این حقیقتی است که هم‌اکنون نیز می‌توان آن را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین. عراق, سوریه، یمن و تمامی هسته‌ها و گروه‌های ضد صهیونیستی و استکبارستیز مشاهده کرد.

" یَقُولُونَ لَئِنْ رَجَعْنَا إِلَى الْمَدِینَةِ لَیُخْرِجَنَّ الْأَعَزُّ مِنْهَا الْأَذَلَّ وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ وَلَكِنَّ الْمُنَافِقِینَ لَا یَعْلَمُونَ العزه"

"می‌گویند اگر به شهر مدینه برگردیم آن‌کس که عزتمند تر است آن پست‌تر را ازآنجا بیرون خواهد کرد، عزت از آن خدا و از آن رسول او و از آن مؤمنان است، اما این منافقان نمی‌دانند."

 سوره منافقون آیه ۸

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان شمالی

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 23 ارديبهشت 1397 ساعت 11:00
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058