درخشش دانش آموزان سما بجنورد در نادکاپ شریف PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 12:04

دانش آموزان سما بجنورد در بیست و دومین دوره مسابقات نوآوری و ابتکارات(نادکاپ شریف) مقام دوم کشور را کسب کردند

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا «امیر رضا بهادری» و «علیرضا نجف‌پور» دانش آموزان بجنوردی توانستند در بیست و دومین دوره مسابقات نوآوری و ابتکارات (نادکاپ شریف)، در رشته مهندسی ماشین‌های شیمیایی کمیکار ((chem-e-car رتبه دوم كشوري را كسب كنند.

طرح این دانش آموزان به مربیگری «عبدالحسن نامور» در راستای طراحی، نوآوری، ابتکار و درنهایت تولید خودروهایی سازگار با محیط‌زیست با کمترین آلودگی و بیشترین کارایی ارائه شد.

این دانش آموزان پایه یازدهم تیم "هولستن" همچنین توانستند مقام دوم مقطع متوسطه دوم را نیز در این مسابقات کسب کنند.

از دبیرستان سما5 بجنورد به‌عنوان نماینده استان خراسان شمالی همچنین «سیدعلی هاشمی» و «ایمان حسین پور» در قالب تیم "اسپاخو" و به سرپرستی «فرزاد متقی» در مسابقات ملی دانش‌آموزی نادکاپ شریف، حضور داشتند.

 

این مسابقات و جشنواره که بزرگ‌ترین فستیوال دانش‌آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد STEAM و PBL است، بیش از سه هزار دانش‌آموز از 100 شهر کشور در بیش از ۶۰ بخش متنوع، در رشته‌های نانو، رباتیک و میکروالکترونیک، هوافضا، زیست‌فناوری، نجوم، ماشین‌های سوخت شیمیایی و برنامه‌نویسی اندروید، طراحی سه‌بعدی و ... در تمامی مقاطع تحصیلی با يكديگر به رقابت پرداختند.

مسابقات نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی (نادکاپ شریف) یکی از مهم‌ترین مراحل در زنجیره مهارت – خلاقیت است که باهدف ایجاد بروز فرصت خلاقیت در دانش آموزان با محوریت علوم نوین طراحی‌شده است.

در سالهای گذشته نادکاپ در بخش رباتیک به‌عنوان مسابقات مقدماتی برای کسب سهمیه شرکت در مسابقات بین‌المللی دانشگاه ولنگونگ مطرح‌شده که این خود بیانگر اعتبار مسابقات است.

مسابقات ملی و آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی شریف (نادکاپ شریف) پرطرفدارترین مسابقات دانش آموزان کشور است، که توسط گروهی از مربیان فوق‌برنامه مدارس پیشرو در سراسر کشور طراحی‌شده است. حامیان این مسابقات نهادها و سازمان‌هایی مانند معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، معاونت متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش، کانون پرورش فکری، معاونت علمی ریاست جمهوری، بسیج دانش‌آموزی، شهرداری تهران و … بوده‌اند.

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058