كسب تجربياتي ناب از جنس دانشجويي در طرح شميم معرفت دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 13:02

دانشجويان فعال فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي پس از 4 روز حضور در دوره معرفت افزايي شميم معرفت از تجربيات خود مي گويند.

دوره معرفت افزايي شميم معرفت در دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي به لحظات اختتاميه اش نزديك مي شود. دوره اي كه دانشجويان فعال كانون هاي فرهنگي،بسيج دانشجويي و تشكل هاي اسلامي سياسي واحدهاي بجنورد، شيروان و اسفراين به مدت چهارروز در كنار هم تجربيات باهم بودن در فضايي فرهنگي را تجربه كردند و از حضور استادان برجسته علمي و فرهنگي كشوري بهره بردند.

در ساعات پاياني اين دوره كه به همت معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي و به ميزباني واحد بجنورد به اجرا درآمد خبرنگار خبرگزاري آنا با تني چند از دانشجويان حاضر در اين طرح به گفت و گويي صميمانه نشست كه در اين گزارش با نگاهي دانشجويي اين دوره معرفت افزايي را مورد بازبيني قرار مي دهيم.

 

 

مهديه رضايي دانشجوي ترم دوم مهندسي پزشكي و عضو فعال هلال احمر دانشجويي واحد بجنورد مي گويد:

طرح 4 روزه معرفت افزايي شميم معرفت براي من بسيار جذاب بود زيرا در كلاس استادان برجسته كشوري حضور پيدا كردم و موضوعات و مسائل مطرح شده در اين دوره باعث افزايش اطلاعات من در بخش هاي مختلف دانشجويي شد. در اين دوره مسائل روز جامعه همچون مسائل سياسي، فعاليت هاي دانشجويي در بخش هايي همچون تشكل هاي دانشجويي و.... مطرح و در قالب پرسش و پاسخ و با حضور فعال دانشجويان مسائل به درستي مورد بررسي قرار مي گرفت.

 

وي از نخسيتن تجربه حضورش در چنين كارگاه هايي مي گويد: تاكنون تجربه حضور در چنين جمع هاي فرهنگي را نداشتم و اين براي نخسين بار بود كه در زندگي ام اتفاق افتاد و تجربه اي ناب و به يادماندني برايم به يادگار گذاشت، زيرا دانشجويان در محيطي شاد و پويا با حضور استادان كارگاه هاي مختلف در حال بحث و گفت وگو و تبادل نظر بودند و خروجي و بازخورد خوبي را از كلاس ها دريافت مي كرديم.  

رضايي از كارگاه آموزشي حجت الاسلام شريعتي نام مي برد، كارگاهي كه به قول او سبب شد از زاويه اي جديد به مسئله دين بنگرد و حضورش در اين كارگاه را بسيار مغتنم مي شمارد و مي گويد تاثير بسيار خوبي قطعا در زندگي شخص من خواهد داشت.

دانشجوي مهندسي پزشكي واحد بجنورد انتقادي درباره زمان برگزاري دوره دارد و نظرش اين است كه بهتر است براي كارگاه هاي كاربردي زمان بيشتري درنظر گرفته شود تا مطالب به طور دقيق تر مورد بررسي قرار گيرد.

 

فاطمه اكبرپورمقدم دانشجوي ترم هشتم رشته حقوق و دبير كانون دادجو و سردبير نشريه دانشجويي دادجو واحد شيروان مي گويد:

در اين دوره رويكرد انقلابي، منظومه فكري مقام معظم رهبري، نقش دانشجو در جامعه در فضاي سياسي و فرهنگي و ... مورد بررسي قرار گرفت، مسائلي كه قطعا دغدغه جوانان اين مرز و بوم است و جوان دانشجو مي تواند با دستيابي به پاسخ هايي صحيح، ابهامات خود را رفع كند و به عنوان فعال فرهنگي در جامعه بسيار تاثيرگزار باشد.

اكبرپور اظهار كرد: حضور فعال دانشجويان و كسب آگاهي نسبت به مسائل مي تواند نگرش آنان را نسبت به مشكلات پيرامون تغيير دهد؛ پويايي اين دوره ها مي تواند زمينه ساز فعاليت هاي فرهنگي درست دانشجويي باشد و دانشجو بايد بداند علاوه بر كسب علم و دانش وظايف خطير ديگري نيز در جامعه دارد.

اكبرپور مقدم از زمان برگزاري دوره انتقاد كرد و افزود: بهتر است اين دوره در فصل تابستان و يا در طول ترم تحصيلي برگزار شود و مدت زمان دوره نيز افزايش يايد. وي از كارگاه آموزشي حجت الاسلام سلمانيان رضايت خود را ابراز مي كند و مي گويد با بياني شيوا و سليس مسائل مربوط به تشيع و نظام هستي بازگو شد.

 

الهام داوري دانشجوي رشته پرستاري و دبير كانون سلامت  واحد بجنورد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري آنا گفت:

براي نخستين بار در چنين دوره اي شركت كرده ام، به نظرم بهتر است قبل از شروع دوره هاي معرفت افزايي دانشجويان نسبت به مباحث و مباني اوليه مسائل مورد بحث، آگاهي پيدا كنند تا بتوانند بهره بيشتري از كلاس ببرند و در كارگاه ها فعال تر حضور يابند.

داوري اظهار كرد: كلاس حجت الاسلام سلمانيان كلاسي بسيار جذاب بود و بسياري از مسائلي كه برايم ابهام داشت كاملا روشن شد و اين دوره معرفت افزايي انگيزه اي شد تا نسبت به مطالعه كتاب هاي فلسفه و تاريخ اشتاق پيدا كرده و در صدد مطالعه كتاب هاي معرفي شده توسط استادان دوره برآيم.

علي كاوه دانشجوي ترم چهار مهندسي عمران و دبيركل كانون هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي واحد بجنورد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري آنا مي گويد: يكي از نقاط قوت اين دوره ها تعامل و ارتباط دوسويه استادان و دانشجويان بود، زيرا حلقه خوب ارتباطي براي گفت گو و تبادل نظر در كلاس ها پيش مي آمد و در قالب هم انديشي مسائل مورد نقد و بررسي قرار مي گرفت.

وي از كارگاه آموزشي منظومه فكري مقام معظم رهبري مي گويد: كارگاه آموزشي منظومه فكري مقام معظم رهبري كارگاهي كاربردي و مفيد بود زيرا دانشجويان با دغدغه هاي حضرت آقا كه هميشه مطرح است بيشتر آشنا شدند.

علي كاوه كه از دانشجويان فعال كانون هاي فرهنگي است در پايان گفت و گو از حمايت هاي ويژه دكتر علي فيروزنيا رئيس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي، حجت الاسلام رضا نوري معاون دانشجويي و فرهنگي واحد بجنورد و تمام مسئولاني كه در برپايي نخستين دوره معرفت افزايي شميم معرفت تلاش كرده اند قدرداني مي كند.

با آرزوي موفقيت براي تمامي تلاشگران عرصه فرهنگي

گفت وگو : لادن لنگري

  

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058