گلگشتي در گنجینه‌های خرد و بوستان كتاب در واحد بجنورد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 21 آبان 1396 ساعت 04:59

کتابخانه مرکزی دانشـگاه آزاد اسـلامی واحد بجنورد بـا داشـتن بیـش از 110 هزار نسخه کتـاب، بزرگ‌ترین كتابخانه استان خراسان شمالي به شمار می‌آید.

به گزارش خبرنگار آنا، کتابخانه مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد هم‌زمان با تأسیس این واحد دانشگاهی در سال 1367 با 5 هزار جلد كتاب، فعاليت خود را آغاز کرد.

كتابخانه مركزي واحد بجنورد با عمر 30 ساله خود هم‌اکنون 35 هزار عنوان كتاب و بيش از 110 هزار نسخه كتاب را همچون مرواريدي گران‌بها در دل قفسه‌های چوبي خود جای‌داده، کتابخانه‌ای كه کتاب‌های آن با دستان گرم و صميمي كتابداراني با امانت و باصداقت هرروز لمس می‌شود.

رده بندي كتابخانه مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد بر اساس رده‌بندی بین‌المللی كنگره است و همچنين از امكانات به‌روز اين كتابخانه می‌توان به قابليت جستجو و دسترسي دانشجويان، استادان و پژوهشگران از طريق شبكه تحت وب از هر نقطه‌ای از كشورمان اشاره كرد.

اين كتابخانه هم‌اکنون بيش از 3 هزار عضو فعال دارد و با مساحتي به متراژ 1100 مترمربع و دارا بودن بخش‌هایی همچون سالن مطالعه خواهران و برادران، بخش امانت(مركزي)، مرجع و مجموعه‌ای غنی از منابع و كتب علمي و دانشگاهي به‌عنوان بزرگ‌ترین كتابخانه استان خراسان شمالي محسوب می‌شود.

دانشجويان با مراجعه به بخش مرجع می‌توانند جهت تكميل پایان‌نامه خود از پایان‌نامه‌های بایگانی‌شده و همچنين کتاب‌های مرجع اين بخش در فضايي آرام استفاده كنند.

براي دسترسي به نشريات، اشتراك در بخش پایگاه‌های اطلاعاتي صورت گرفته و در قالب كتابخانه ديجيتال قابل‌استفاده دانشجويان و محققان است.

در سال جاري نيز دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد 900 جلد كتاب با عنوان‌های تخصصي را به قفسه‌های اين كتابخانه افزوده است.

دانشجويان دانشكده پرستاري و مامايي نيز در دانشكده خود داراي كتابخانه تخصصي به‌صورت مجزا هستند و می‌توانند با مراجعه به اين كتابخانه نيازهاي آموزشي و پژوهشي خود را مرتفع سازند.

 

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058