عضو هيات علمي واحد علوم و تحقيقات/ كشور ايران از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus در رتبه دوم جهاني قرار دارد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 06:48

 

حسين زاده لطفي گفت: كشور ايران در حال حاضر از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus  بعد از كشور چين در جايگاه دوم قرار دارد.

 

دكتر فرهاد حسين زاده لطفي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري آنا گفت: علم تحليل پوششي داده ها در سال 1370 توسط پروفسور جهانشاهلو وارد ايران شد و پژوهشگران زيادي در اين رشته در كشور تربيت شدند.

حسين زاده لطفي اظهار كرد: كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها يكي از يادگارهاي مرحوم پروفسور غلامرضا جهانشاهلو است كه باني و موسس انجمن علمي و كنفرانس مربوطه مي باشد.

 

وي افزود: كشور ايران در حال حاضر از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus  بعد از كشور چين در جايگاه دوم قرار دارد.

 

عضو هيات علمي خاطرنشان كرد: محققان برتر جهاني در اين پايگاه علمي غالبا از كشور جمهوري اسلامي هستند كه  در راس آن جهانشاهلو در جايگاه برتر قرار دارد و اين افتخاري است براي تمام ايرانيان.

 

حسين زاده لطفي افزود: فرهنگ استفاده از اين تكنيك در تمامي ارگان ها و سازمان هاي دولتي و غيردولتي به وجود آمده و مديران با اين تكنيك  به مفهوم الگويابي براي واحدها و شناسايي نقاط قوت و ضعف، محاسبه كارايي و اثر بخشي مجموعه به ارزيابي كل سيستم خود مي پردازند تا بتوانند استراتژي هاي آينده را بهتر و راحت تر طراحي كنند.

وي با اشاره به افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي از نظر علمي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي افتخاري است براي همه كه مي توان گفت از نظر سطح توليدات علمي در سطح جهاني حائز رتبه هاي برتر جهاني مي باشد.

حسين زاده لطفي اظهار كرد: در دانشگاه آزاد اسلامي، در حوزه هاي مختلف ارزيابي عملكرد با استفاده از DEA انجام شده و نيازمند اين است كه با توجه به نيازهاي جديد و اهداف جديد سازماني، اين تكنيك براي دانشگاه طراحي و نوشته شود تا بتوانند از نتايج آن بهره مند شوند.

حسين زاده لطفي از تمامي مسئولين و برگزار كنندگان نهمين كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها- توسعه ملي قدرداني كرد و افزود: تمامي برنامه ريزي هاي انجام شده در اين استان براي برگزاري كنفرانس در سطح بسيار خوب و مطلوبي بوده و از تمامي مسئولان و مديران اجرايي كنفرانس كمال تشكر را دارم.

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت 10:20
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058