رئیس هیئت کوراش و جودو خراسان شمالی خبر داد/ واحد بجنورد ميزبان پنجمين دوره مسابقات قهرماني كوراش جوانان آسيا خواهد بود. PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 08:02

 

همزمان با سالروز تأسیس استان خراسان شمالي، دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد میزبان كوراش كاران11 كشور آسيايي در پنجمين دوره مسابقات قهرماني كوراش جوانان آسيا خواهد بود.

 

كوروش خسرويار كارمند واحد بجنورد و رئيس هيات كوراش و جودو خراسان شمالي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري آنا گفت: بيستم مردادماه سال جاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد ميزبان پنجمين دوره مسابقات قهرماني كوراش جوانان آسيا با حضور 120كوراش كار از 11 كشور آسيايي خواهد بود.

خسرويار افزود: کره جنوبی، تایوان، ویتنام، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، سوریه، نپال، افغانستان، لبنان و عراق برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند و از كشور ایران نیز دو تیم شرکت خواهند كرد.

رئیس هیئت کوراش و جودو  خاطرنشان كرد: اين مسابقات، در رده سنی جوانان ورزشكاران در اوزان ۶۰، ۶۶، ۷۳، ۸۱، ۹۰، ۱۰۰ و مثبت ۱۰۰ کیلوگرم با هم به رقابت خواهند پرداخت.

 

 

 

خسرويار با اشاره به اعضای تشکیل دهنده تیم های ایران افزود: اعضای تشکیل دهنده تيم ايران، ملی پوشانی هستند که سال قبل به مسابقات جهانی جوانان در هند اعزام شده اند و شاکله اصلی تیم ملی ما خواهند بود و همچنین ورزشكاراني که در مسابقات انتخابی سال گذشته برگزیده شدند نیز به این افراد اضافه شده و در غالب دو تیم در اين مسابقات شرکت می کنند.

 

وي خاطرنشان كرد: رضا مهنان سرمربی تیم ملی و حسین علی اکبری مربی تیم ملی و حجت رهنما و وحيد غفوريان مربیان اين دوره از مسابقات خواهند بود.

رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی اظهار كرد: کوراش کاران برای نخستین بار به‌ صورت رسمی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی حضور خواهند داشت و ظرفیت مناسبی برای افتخارآفرینی نمایندگان استان به وجود آمده است.

كارمند واحد بجنورد گفت: از چهاردهم مردادماه نيز یک دوره اردوی آمادگی برای دو تیم شرکت کننده از ایران در محل سالن علیدخت بجنورد برگزار می شود.

وی همچنین از برگزاری یک دوره کمپ تمرینی بین‌المللی در حاشیه رقابت‌های کوراش خبر داد و گفت: بلافاصله پس از پایان رقابت‌های کوراش به میزبانی بجنورد یک دوره کمپ تمرینی بین‌المللی در رده سنی آزاد در خراسان شمالی برگزار و تمام علاقه‌مندان آسیایی و جهانی می‌توانند در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند.

خسرویار خاطرنشان كرد: با تاكيد استاندار خراسان شمالی، ارگان هايي همچون میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد و صدا و سیما استان ماموریت دارند تا در مدت زمان حضور تیم ها در بجنورد به بهترین شکل با انجام مراسمات سنتی فرهنگ  این استان را بهتر و بیشتر به ميهمانان بشناسانند.

محمد بريمانلو و وحيد جدي در وزن 60 كيلوگرم، آرمين بندار و علي محمدي بريمانلو وزن66 كيلوگرم ، رضا پارساپور و محمد شمشيري وزن 73 كيلوگرم ،جواد مرادي و محمدحسين احمدزاده وزن 81 كيلوگرم، قاسم باغچقي و محمد شاه باز در وزن 90 كيلوگرم، حامد رشيدي و فرزين شاه باز در وزن 100 كيلوگرم و در وزن مثبت 100كيلوگرم اميرحسين قاسمي و فرزين شاه باز ملي پوشان كشور ما در پنجمين دوره مسابقات قهرماني كوراش جوانان آسيا مي باشند.

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 08:13
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058