دکتر میرزاده سال 96، سال توسعه اقتصاد دانش بنیان و سال انضباط مالی، اداری و آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی است/ طراحی مکانیزم هایی برای ارتقای سطح رفاهی و معیشتی کارکنان/ سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علمی کشور به ۴۰ درصد خواهد رسید PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 16 فروردين 1396 ساعت 10:36

 

دکتر میرزاده در دیدار نوروزی با هیات رییسه، معاونان و کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه‌آزاد اسلامی با تاکید بر آمادگی کامل دانشگاه آزاد اسلامی در جهت ارتقای توسعه علمی،فرهنگی ،آموزشی ، کارآفرینی و فناوری کشور، گفت: امسال سال توسعه اقتصاد دانش بنیان و سال انضباط مالی، اداری و آموزشی برای دانشگاه‌آزاد اسلامی است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار که ظهر دیروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با تبریک سال نو، اعیاد ماه رجب و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی و با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" گفت: امسال فرصت خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی است که همانند سال های گذشته بتواند توانایی های خود در این عرصه و میزان اثربخشی خود را در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان بیش از قبل نشان دهد

 

 

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان زیربنای اقتصاد مقاومتی است، گفت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان، طرح هایی از جمله ایجاد مراکز رشد، تاسیس شرکت های دانش بنیان، طرح شهرک های فناوری آزاد وطرح ساها را اجرا و یا در دست اجرا دارد که این بسترها می توانند به تولیدات دانش بنیان سرعت بخشند.

فعالیت 18 شهرک فناوری آزاد در استان ها

وی افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیش از 113 مرکز رشد است که بالغ بر هزار و 131 شرکت ، واحد و هسته فناور در آن مستقرند و همچنین تا کنون 18 شهرک فناوری آزاد در استان ها شروع به کار کرده اند.

وی ادامه داد: تا کنون در این دانشگاه هزار و 109 محصول دانش بنیان تولید شده است که عرضه این محصولات در جهت رفع معضلات و مشکلات کشور در دستور کار واحدهای دانشگاهی در سال جاری قرار خواهد گرفت.

دکتر میرزاده با بیان اینکه موضوع فعالیت های دانش بنیان در تاریخ معاصر به دهه 1940 میلادی برمی گردد، گفت: در حال حاضر کشورهای پیشرفته دنیا به این امر آگاه شده اند که راه پیشرفت اقتصاد کشورشان از مسیر توسعه شرکت های دانش بنیان مسیر می شود. خوشبختانه دانشگاه های کشور ما نیز ظرف دو دهه گذشته براساس تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه گام برداشته اند.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی همچنین به رتبه این دانشگاه در تولید جهانی علم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد تولید علمی ایران متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است و بر اساس اطلاعات پایگاهESI رتبه این دانشگاه در تولید علمی جهان ۱٥٥ است، هدف ما این است در سه سال آینده به رتبه زیر 100 دانشگا‌ه‌های جهانی برسیم. همچنین برنامه داریم تا ظرف سه سال آینده سهم این دانشگاه در تولید علمی کشور را به ۴۰ درصد برسانیم.

وی همچنین با اشاره به آغاز دوازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران از فعالیت 22 واحد دانشگاه‌آزاد اسلامی در حوزه رباتیک خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات رباتیک سال 2016 در آلمان توانست مقام های اول تا سوم را کسب کند که نشان دهنده استعداد، هوش و توانمندی دانشجویان واساتید این دانشگاه است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه تمام کسانیکه در دانشگاه آزاد اسلامی مسئولیتی دارند کارشان مهم و تکمیل کننده راه یکدیگر و دانشگاه هستند، گفت: خوشبختانه دانشگاه‌آزاد اسلامی طی سه سال و نیم گذشته در 30 جبهه کاری شاخص های توسعه ای را به خوبی طی کرده و در حال پیشرفت است.

وی همچنین از کارکنان و همکاران خود در دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا امسال را سال اقتصاد دانش بنیان و سال انضباط مالی، اداری و آموزشی قرار دهند.

درآمدزایی از طریق خدمات علمی و دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی اظهار داشت: همه ما باید در جهت ارتقای سطح علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی،کارآفرینی و فناوری در دانشگاه‌آزاد اسلامی تلاش کنیم تا این دانشگاه بعنوان یک دانشگاه موفق مردمی بتواند در سطح بین المللی نیز مطرح شود و همچنین بتواند درآمدهایی را از طریق خدمات علمی و دانش بنیان کسب کند.

دکتر میرزاده همچنین از برگزاری همایش آسایهل در سال 2017 در اندونزی خبر داد و گفت: دانشگاه‌آزاد اسلامی به عنوان مسئول کنفرانس، طرح های جدیدی را برای ارائه در این همایش دارد. همچنین در راستای توسعه ارتباطات بین المللی دفاتر جدیدی در کشورهای ایتالیا، مسکو، روسیه، آلمان و ...و کشورهای آسیایی افتتاح شده است تا فارسی زبانان در هر کجای دنیا قادر به ادامه تحصیل در این دانشگاه از طریق حضوری یا واحد الکترونیک باشند.

طراحی مکانیزم هایی برای ارتقای سطح رفاهی و معیشتی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

وی همچنین از معاونت اداری و مالی خواست تا مکانیزم هایی برای ارتقای سطح رفاهی و معیشتی کارکنان طراحی کند.

دکتر ولایتی به عنوان شخصیتی آکادمیک، درک عمیقی از توسعه علمی در کشور دارد

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه دکتر ولایتی به عنوان شخصیتی آکادمیک، درک عمیقی از توسعه علمی در کشور دارد، گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی تمام همکاری خود را در جهت توسعه و ارتقای علمی، فرهنگی، آموزشی کشور با ایشان و هیات امنا و هیات موسس دانشگاه خواهیم داشت.

اسکان 150 هزار نفر از کارکنان وخانواده های آنان در تعطیلات نوروز

همچنین در این مراسم دکتر احسانی معاون اداری و مالی دانشگاه‌آزاد اسلامی نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی و تبریک سال جدید، از افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان این دانشگاه خبر داد و گفت: این افزایش شامل افزایش 10 درصدی کل دریافتی کارکنان است.

دکتر احسانی با اشاره به اسکان نوروزی اساتید و کارکنان دانشگاه‌آزاد اسلامی، گفت: با همکاری واحدهای دانشگاهی توانستیم امسال میزبان و پذیرای حدود 150 هزار نفر از کارکنان وخانواده های آنان در واحدهای دانشگاهی باشیم.

وی همچنین با تبریک ایام رجب از پرداخت هدیه روز مرد به کارکنان مرد این دانشگاه خبر داد.

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 16 فروردين 1396 ساعت 10:40
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058