رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی زحمات دکتر میرزاده قابل تحسین است/دانشجویان بااستعداد را بورسیه می‌کنیم PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 22 اسفند 1395 ساعت 05:59

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی و جذب نخبگان تاکید کرد. او فعالیت‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را قابل تحسین دانست.

دکتر علی اکبر ولایتی به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای مدیریت این مجموعه تاکنون فعالیتهای بسیار خوبی انجام داده‌اند. به عقیده من، ایشان فردی منظم و پرکار هستند.

او ادامه داد: من در این مدت کوتاهی که در دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کردم شاهد فعالیتها و تلاشهای آقای میرزاده برای ارتقاء و پیشرفت این دانشگاه بودم. بنابراین زحمات ایشان قابل تقدیر و تحسین است.

 

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود به بودجه سال 96 دانشگاه آزاد اسلامی برای بخش پژوهش اشاره کرد و افزود: بودجه سال 96 در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق آرا تصویب شد. حدود 12درصد از بودجه، به پژوهش اختصاص داده شد و این پژوهش دارای ابعاد مختلفی نیز هست.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طرحهای دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاه‌های آزاد اسلامی باید مبتنی بر پژوهش‌های کاربردمحور باشند، یعنی پژوهش صرفا برای انجام شدن یا تبدیل به یک مقاله صورت نگیرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی بر انجام پژوهش‌های مفید برای جامعه و کشور تاکید کرد و گفت:‌ با وزارتخانه‌های صنعت، نفت، بهداشت، ارتباطات و سازمان‌های دیگر که به فناوری نیاز دارند مشورت‌هایی صورت گرفته است و ما با آن‌ها در بخش فناوری مذاکره خواهیم کرد. بنابراین نیازمندی‌هایی که در حوزه فناوری وجود دارند عناوین پژوهشی ما را تشکیل می‌‏دهند.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پژوهش‌ها هدفمند و هدایت خواهند شد و این اولین باری است که چنین درصد بالایی از بودجه در یک مرکز دانشگاهی آن هم به ابعاد وسیع دانشگاه آزاد اسلامی صرف پژوهش میشود.

او افزود: نظارت کاملی را در بخش پژوهش انجام می‌دهیم تا درصد اختصاص یافته به پژوهش محقق شود. البته بخشی از پژوهش صرف اعطای بورسیه به دانشجویان با استعداد و بانبوغ میشود تا کادرسازی خوبی برای دانشگاه ایجاد شود، یعنی در آینده اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از بین نوابغ و کسانی که صاحب استعدادهای فوق‌العاده در رشته‌های مختلف هستند انتخاب میشوند.

دکتر ولایتی گفت: ما از زمان دانشجویی چنین افرادی را بورسیه می‏‌کنیم. این رویکرد اقدامی چندمنظوره به حساب میآید یعنی به‌طور غیرمستقیم مانع از جذب نخبگان ایرانی به وسیله سفارتخانه‌های خارجی میشویم.

او نخبگان را مهترین ثروت کشور دانست و افزود: آینده ایران را نخبگان و افراد بااستعداد میسازند. بنابراین امیدواریم که دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه پژوهش محوری، پژوهش کاربردمحور و جذب نوابغ، الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها شود.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به یکی از فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان بارها فرمودهاند که اقتصاد دانش‌محور، مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی به حساب میآید؛ یعنی اقتصاد مبتنی بر دانش بومی، ما را از بیگانگان بی‌نیاز می‌کند و این امر باعث بی‌اثری تحریم‌ها هم خواهد شد.

دکتر ولایتی در پایان تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان نقشی بی‌بدیل داشته و نقش‌آفرین باشد. ما باید در بخش دانش و فناوری تا سال 1404 قدرت اول منطقه باشیم.

 

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 22 اسفند 1395 ساعت 06:26
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058