مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی/ توجه به بعد آموزشي زنان عاملي براي شكوفايي و رشد اقتصادي زنان در جامعه PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 15:29

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی در همايش منطقه اي" زن آموزش و توسعه اجتماعي" گفت: توجه به بعد آموزشي زنان حائز اهميت است  زيرا زنان خلاق و توانمد  و كارآفرين در جامعه ما بسيارند و توجه به اين ركن مي تواند براي كارآفريني زنان بسيار موثر بوده و شكوفايي و رشد اقتصادي زنان در جامعه را به همراه خواهد داشت

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا مليحه يغمايي، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی در همايش منطقه اي" زن آموزش و توسعه اجتماعي" كه به ميزباني واحد بجنورد برگزار شد ضمن اشاره به بهره مندي از ظرفيت و توانمندي هاي زنان در توسعه اجتماعي گفت: توجه به بعد آموزشي زنان حائز اهميت است  زيرا زنان خلاق و توانمد  و كارآفرين در جامعه ما بسيارند و توجه به اين ركن مي تواند براي كارآفريني زنان بسيار موثر بوده و شكوفايي و رشد اقتصادي زنان در جامعه را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

كارآفرين برتر خراسان شمالي/ زنان ركن اصلي نظام جامعه هستند

ضحي پوررمضان كارآفرين برتر خراسان شمالي با طرح موضوع آسيب شناسي اقتصادي بانوان گفت: زنان ركن اصلي نظام جامعه هستند و بررسي اشتغال اين قشر از مباحث عصر امروزي است كه آسيب شناسي هاي دقيقي در اين زمينه بايد انجام پذيرد.

وي با اشاره به زنان بدسرپرست و بي سرپرست خاطرنشان كرد: براي اشتغال زايي اين گونه زنان نيز بايد تلاش شود تا بتوانند روي پاي خود ايستاده و زندگي خود و فرزندان خود را به درستي اداره كنند.

وي ارائه تسهيلات بانكي براي اشتغال زايي بانوان را امر مهمي خواند و افزود: براي ايجاد شغل و كارآفريني زنان به اعتبارات بانكي و سرمايه اوليه نياز دارند كه اميدواريم مشكلات ارائه تسهيلات بانكي به اين قشر به زودي مرتفع شود تا آنان بتوانند در برنامه هاي مختلف توسعه مشاركت كنند.

دكتر شهربانو جلايي عضو هيات علمي واحد بجنورد / زن فرهيخته و آگاه نداي دروني خود را به درستي مي شنود

دكتر شهربانو جلايي عضو هيات علمي واحد بجنورد با طرح موضوع خود تحت عنوان " زن و آگاهي فردي-اجتماعي" با بيان ويژگي هاي زنان فرهيخته اظهار كرد: زن فرهيخته و آگاه نداي دروني خود را به درستي مي شنود زني است كه از تمام انرژي و آگاهي خود در زندگي استفاده مي كند و فردي است كه از انعطاف پذيري بالايي برخوردار است.

وي خاطرنشان كرد: زنان آگاه غريزي تر زندگي مي كنند  و چنين زني صداي حقيقت جويي و عشق را در خود مي شنود و اين زن آگاه قطعا خلاق و نوآور خواهد بود.

جلايي با اشاره به ويژگي ديگر بانوان فرهيخته اظهار كرد: پختگي يكي ديگر از ويژگي هاي زنان فرهيخته است ، چنين شخصيتي فردي مسوليت پذير است و با آگاهي تمام به نيازهاي اطرافيان به درستي پاسخ مي دهد.

زهرا يزدان پناه/ از 196 كشور در دنيا فقط 13 كشور به رياست زنان اداره مي شود.

زهرا يزدان پناه مدرس دانشگاه كوثر با بيان موضوع خود تحت عنوان "توانمند سازي و مشاركت سياسي زنان در جامعه" مرور مطالعات و مستندات موجود در رابطه با حضور و مشاركت سياسي زنان نشان مي دهد كه امروزه امروزه از 196 كشور در دنيا كه 192 كشور عضو سازمان ملل مي باشند فقط 13 كشور به رياست زنان اداره مي شود.

وي خاطرنشان كرد: طبق قانون محدوديتي در دسترسي زنان ايراني به موقعيت ها و كرسي هاي بالا وجود ندارد با اين حال تعداد زنان در پارلمان بسيار كم است به طوري كه از 270 كرسي فقط 9 كرسي توسط زنان اشغال شده است.

این همایش که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامي  واحد بجنورد، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، تعاون و کار، بهزیستی، کمیته امداد، و شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد بجنورد برگزار شد، با ارائه مقالات برتر و تقدیر از فعالان این حوزه همراه بود كه در مراسم اختتاميه از مليحه شيردل به عنوان ارائه دهنده مقاله برتر و فاطمه قربان صباغ به عنوان ارائه دهنده پوسر برتر تجليل شد.

 

 

آخرین به روز رسانی در شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 05:25
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058