برگزاري همايش منطقه اي " زن، آموزش و توسعه اجتماعي در واحد بجنورد/ارسال 120 مقاله به دبيرخانه همايش PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 04 اسفند 1395 ساعت 11:06

 

همايش منطقه اي " زن، آموزش و توسعه اجتماعي يازدهم اسفند به ميزباني واحد بجنورد برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا دکتر علی فیروزنیا رئیس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در نشست خبري خبرنگاران استان ضمن اشاره به برگزاري همايش منطقه اي " زن، آموزش و توسعه اجتماعي گفت: این همایش با همکاری استانداری، ادارات کل فرهنگ و ارشاد، تعاون و کار، بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاه آزاد اسلامي و شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامي چهارشنبه یازدهم اسفند ماه در سالن فرهيختگان واحد بجنورد برگزار خواهد شد.

 

 

 

وی افزود: در اين همايش دكتر فروغ احراری عضو شوراي راهبردي زنان فرهيخته دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس كميته تشكيلات و ارتباطات نيز حضور خواهند داشت.

فیروزنیا ضمن اشاره به آمار دانشجويان واحد بجنورد اظهار كرد: تعداد دانشجویان فعال این این دانشگاه پنج هزارو 465 دانشجو مي باشد که از اين تعداد، دو هزار و 397 دانشجوي دختر يعني معادل 44 درصد مشغول به تحصيل مي باشند.

رئیس واحد بجنورد افزود: از 136 عضو هیات علمی تمام وقت اين واحد دانشگاهي نيز 37 نفر يعني معادل 27 درصد كل استادان اين واحد دانشگاهي را اساتيد خانم تشکیل می دهند.

دكتر مليحه صمدي كاظمي رئيس شوراي راهبردي زنان فرهيخته دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي گفت: در جهان امروز که کشورها با حداکثر توان خود برای رشد و توسعه به رقابت می پردازند، استفاده از تمام ظرفیت‌های منابع انسانی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد كه در تقسیم طبیعی نیروی انسانی سازمانها، زنان آگاهانه یا ناآگاهانه به حاشیه رانده می‌شوند و رشد و ترقی آنها برای سایر افراد بی اهمیت تلقی و حتی دستیابی آنها به درجه‌های عالی، عجیب و غیرقابل تحمل انگاشته می‌شود.

صمدي كاظمي ضمن اشاه به اهداف برگزاري اين همايش افزود: با گسترش و ارتقای شاخص‌های توسعه اجتماعی در جامعه، می‌توان نسبت به رسیدن به توسعه‌ای متوازن و برابر بین مناطق و افراد، در راستای رفاه و رضایت افراد از زندگی، حرکت کرد که زمینه این توسعه با آموزش زنان محقق می‌شود و برگزاري اين گونه همايش ها قطعا مي تواند در ارائه راهكارهاي مناسب براي حل مشكلات و معضلات بانوان موثر باشد .

رئيس شوراي راهبردي زنان فرهيخته  خاطرنشان كرد: برگزاري این همایش ها در سطح استاني و کشوری، گامی در راستای رشد و ارتقا جایگاه زنان ایرانی و در سطح استان خراسان شمالی بعنوان یک استان در حال توسعه که دچار مسایل مختلف مربوط به خانواده و زن است، می‌تواند به عنوان رویدادی درراستای ایجاد اگاهی بیشتر در زمینه آموزش و توسعه زنان موثر واقع شود.

ملیحه یغمایی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: امید است با بهره گيري از ظرفیت ها و پتانسيل هاي داخلی و توانمندی های بانوان استان بتوانیم در حل نیازمندی های جامعه بانوان گام هاي موثري برداريم

وی  با اشاره به محورهاي همايش اظهار كرد: «حضور زنان در عرصه های آموزشی و پژوهشی»، «زنان و فرآیند رشد جمعیت و تأثیر آن بر توسعه اجتماعی»، «نقش زنان در سلامت محیط زیست و توسعه پایدار»، «زنان، اخلاق و حقوق شهروندی، «زنان و آسیب های اجتماعی» و «زن، خانواده و رفاه اجتماعی» محورهاي اصلي اين همايش مي باشند.

دكتر محبوبه سلیمان پور دبیر علمی همایش اظهار كرد: 120 مقاله از شهرستان هاي استان و نيز خارج استان به دبيرخانه همايش ارسال شده است  كه از این تعداد پس از داوری نهایی 40 تا 50 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهند شد.

وی افزود: 20 درصد مقالات ارسالي به دبيرخانه از استان های مازندران، گلستان، خراسان رضوی و جنوبی مي باشد.

در این همایش بانوان فعال عرصه های مختلف و همچنین مسئولان استانی حضور خواهند داشت  و از بانوان برتر و برگزیده استان در عرصه های مختلف قدردانی خواهد شد

 

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 10 اسفند 1395 ساعت 08:39
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058