مراسم بزرگداشت سوم خرداد در واحد بجنورد برگزار شد فیروزنیا: جوانان باید دانش خود را بالا ببرند تا در حل مشکلات کشور پیشگام و پیشرو باشند PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 05 خرداد 1395 ساعت 09:10

 

رئيس دانشگاه‌ آزاد اسلامي خراسان شمالي با اشاره به اهميت نقش جوانان و به ويژه دانشجويان در پيروزي انقلاب اسلامي گفت: جوانان بايد با تهذيب نفس، مطالعه و علم آموزي و قدرت خلاقيت؛ دانش خود را بالا ببرند تا بتوانند در حل مشكلات اقتصادي، اجتماعي و .... كشور پيشگام و پيشرو باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دكتر علي فيروزنيا رئيس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر كه با حضور استادان، كاركنان و دانشجويان واحد بجنورد برگزار شد ضمن تبريك اعياد شعبانيه و سالروز ميلاد حضرت ولي عصر(ع) و سالروز آزاد سازي خرمشهر قهرمان با ذكر آمارهاي عمليات بيت المقدس گفت: «ارتش عراق تصور مي كرد با يك گردان قادر است خرمشهر را اشغال كند ولي مقاومت و پايمردي مردم خرمشهر اعم از زن و مرد، پير و جوان به فرماندهي شهيد جهان آرا آن ها را وادار كرد لشكر مجهزي را به ميدان بفرستد كه آن هم به مدت 34 روز پشت دروازه خرمشهر زمين گير شد.»

 

 فيروزنيا اظهار كرد: «در عمليات آزاد سازي خرمشهر(عمليات بيت المقدس) 5553 نفر به شهادت رسيدند كه 1086 نفر نيروهاي ارتشي و مابقي جز نيروهاي سپاه و بسيج بودند و بيشترين تعداد شهدا يا به عبارتي 49.4 درصد شهيدان مربوط به رده سني 20-16 بود.»

 رئيس دانشگاه‌ آزاد اسلامي خراسان شمالي با اشاره به اهميت نقش جوانان و به ويژه دانشجويان در پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي خاطرنشان كرد: «جوانان بايد با تهذيب نفس، مطالعه و علم آموزي و قدرت خلاقيت؛ دانش خود را بالا ببرند تا بتوانند در حل مشكلات اقتصادي، اجتماعي و .... كشور پيشگام و پيشرو باشند.»

 فيروزنيا افزود: «حدود12 درصد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي را دانشجويان شاهد و ايثاگر تشكيل مي دهند و تاكنون 40 نفر از دانشجويان دانشگاه به خيل شهداي مدافع حرم پيوسته اند و از سياست هاي دانشگاه حفظ نشر ارزش هاي انقلاب اسلامي و زنده نگاه داشتن ياد و نام شهدا است.»

 

در مراسم بزرگداشت حماسه سوم خردادماه سردار اهوازيان قائم مقام قرارگاه فوق سري نصرت نيز به بيان خاطراتي از دوران هشت سال دفاع مقدس و حماسه سوم خرداد پرداخت.

در اين مراسم از حجت الاسلام والمسلمين مهدي الهي فر نويسنده كتاب بچه مايه دار كتاب برتر سال خراسان شمالي تقدير به عمل آمد.

از ديگر برنامه هاي اين مراسم قرعه كشي كمك هزينه سفر كربلاي معلي و مديحه سرايي بود كه برنامه بزرگداشت سوم خرداد با پذيرايي شام به اتمام رسيد.

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 05 خرداد 1395 ساعت 11:18
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058