نشست صمیمی بانوي تازه مسلمان ژاپني با دانشجويان واحد بجنورد PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 03 اسفند 1394 ساعت 12:01

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، فاطمه هوشينو بانوي تازه مسلمان ژاپني در جمع دانشجويان واحد بجنورد ضمن بيان خاطراتش درباره روي آوردن خود به دين اسلام گفت: «در خانواده بودایی بزرگ شدم و در معبد بودایی زندگی مي كردم، از دوران كودكي به عالم معنوی علاقه وافري داشتم و برحسب همين علاقمندي بيشتر وقتم را در معبد مي گذراندم».

وي افزود: «زماني كه حادثه یازده سپتامبر اتفاق افتاد و صحنه وقوع حادثه را ديدم احساس كردم كه برخورد هواپيماها به برج هاي دوقلو كاملا غيرطبيعي است. پس از اين حادثه، مسلمان ها را عامل وقوع اين پيامد معرفي كردند و من بر حسب كنجكاوي خود شروع به تحقيق كرده و چون كتاب قرآن كريم را به زبان ژاپني نداشتم به سايت هاي زيادي مراجعه كردم».

هوشيونو از تصورات غلط خود قبل از مسلمان شدنش درباره اسلام گفت و اظهار كرد:« بعد از تحقيقاتم متوجه شدم كه تصوراتي كه درباره اسلام داشتم همه به دروغ بوده مثلا فك مي كردم زنان در دين اسلام هيچ جايگاهي ندارند و مسلمانان افرادي عقب مانده هستند و اسلام ديني تروريستي است».

بانوي تازه مسلمان گفت: «شروع به خواندن، تحقيق و تفحص درباره قرآن كريم كردم و بعد از مطالعه اين كتاب آسماني، مفاهيم انجيل را نيز به درستي درك كردم».

وي از علاقمندگي وافر خود به قرآن گفت و اظهار كرد: «با مطالعه قرآن كريم عاشق اين كتاب آسماني شدم و از میان همه آیات قرآن، اين آيه متبرك مرا مجذوب خود كرد كه خداوند مي فرمايند: جن و انس را برای عبادت آفریدیم».

هوشينو افزود: «در ابتدا تفاوت بین مذاهب برايم فرقی نمی کرد و من مطالعاتم را با کتاب قرآن كريمي که ترجمه ژاپنی بود و توسط سفارتخانه عربستان حمایت می شد شروع کردم که متاسفانه اين كتاب اشتباهات زیادی داشت و پاسخ هايش برايم قانع کننده نبود».

وي اظهاركرد: «تفاوت دین بودا و اسلام این بود که اسلام به خدای یکتا اعتقاد دارد؛ اما بوداييان به خداوند متعال اعتقادي ندارد؛ اما پدربزرگ و مادربزرگم همیشه می گفتند مواظب باش همیشه آسمان تو را می بیند پس آنها کلام خدا را نمی دانند؛ ولي آن را با کلمه آسمان بیان كرده و در فطرت خود به آن مراجعه می کنند».

بانوي تازه مسلمان با اشاره به ايام روزه داري خود گفت: «در ايام روزه داري به دوستان مي گفتم رژيم دارم و هميشه پنهاني نماز مي خواندم كه روزي مادرم مرا در حال عبادت ديد و مرا مورد مؤاخذه قرار داد و من نیز برای اینکه با مادرم مشاجره اي نداشته باشم بر اساس آیه شريفه قرآن كريم كه خداوند مي فرمايند: سرزمین خدا برای کسانی که در راه خدا و پيامبر هجرت می کنند وسیع و نعمت‌هاش بی پایان است، توکل کردم و به ایران مهاجرت كردم».

هوشينو افزود: «من حجاب را انتخاب کردم البته در ابتدا نيز لباس بلندي مي پوشيدم و روسري بر سر مي كردم تا اینکه به زيارت امام رضا(ع) نائل آمدم و در آنجا به احترام آقا امام رضا (ع) چادر را بر سر كردم كه اين كار برايم كمي مشكل بود ولي احساس كردم با اين چادر آزادي من بيشتر شده و حجاب مرا از ارزش‌های بی معنا آزاد کرده است».

وی اظهار کرد:« ممكن است حجات در تصور بعضي افراد با محدوديت فيزيكي همراه باشد ولی باعث آزادی روحي و روانی میشود و اين حجاب قطعا مختص خانم ها نیست بلکه آقايان نيز هم حجاب دارند و حجاب آقایان همان نوع رفتار و چشمان آنهاست و بايد بدانيم كه عدم رعايت حجاب بانوان به فرموده آیت الله بهجت(ره) به مانند سيلي زدن به صورت فاطمه زهرا(س) است».

هوشينو با بيان خاطرات خود درباره نحوه ازدواجش اظهار كرد: «همسرم قبل ازدواج از من پرسید چه مقداري را براي مهريه درنظر گرفته ايد؟ و من پاسخ دادم کمتر از مهریه حضرت زهرا(س)، كه وي در پاسخ به من گفت: باید سکه باشد و پیشنهاد داد یک سکه و من گفتم اگر از مهریه حضرت زهرا(س) کمتر است قبول؛ اما مهریه ام را الان می خواهم چون حضرت زهرا (س) از مهریه خودش وسايل منزل را گرفت و من هم به محض گرفتن مهریه رفتم سکه را فروختم و یک لوستر گرفتم که هروقت لوستر را می بینم احساس می کنم نور آن به واسطه اقتدا به حضرت زهرا(س) برایم ارزشمند است».

هوشينو در رابطه با انقلاب اسلامی و شخصیت مقام معظم رهبری خاطرنشان كرد: «در ایام ماه رمضان سعی می کنم در بیت رهبری حضور پیدا کنم و پشت آقا نماز بخوانم، من همانطور که به امام زمان(عج) وابستگی دارم به حضرت آقا هم دلبستگی دارم و دعای همیشگی ام این است که حضرت آقا به دست با کفایتشان پرچم رهبری را به امام زمان (عج) تحویل بدهند و نیز باید بگویم انقلاب اسلامی برای همه است و وقتی انقلاب اسلامی پيروز شد مظلومان کشورهاي غیر مسلمان نیز سربلند شدند، معتقدم همه کشورها  ممكن است حد و مرز مادی داشته باشند؛ اما ایران برخلاف ديگر كشورها حد و مرز معنوی دارد».

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058