مراسم يادبود شهید مدافع حرم فيروز حميدي زاده برگزار شد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 02 اسفند 1394 ساعت 07:19

مراسم یاد بود مدافع حرم اهل بیت(ع) شهيد فيروز حميدي زاده در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، شب گذشته در مراسمي که با حضور مديركل، معاون توسعه و مديريت و منابع انساني بنياد شهيد و امور ايثارگران خراسان شمالي، مسئولين فرهنگي، اساتيد، كاركنان و دانشجويان واحد بجنورد و ديگر اقشار مردم در مسجد امام رضا(ع) واحد بجنورد برگزار شد، از مقام شامخ و عالی مقام شهيد فيروز حميدي زاده که در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) به شهادت رسید، تجلیل به عمل آمد

 

 

 


دكتر علي فيروزنيا رئيس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي ضمن تسليت ايام سوگواري فاطمه زهرا(س) و شهادت دانشجوي شهيد فيروز حميدي زاده گفت: « تكريم شهيدان، تلاشي مقدس در برافراشتن پرچم‌هاي سرخ استقلال و آزادي بشريت از يوغ ذلت و اسارت است».

 

فيروزنيا ضمن تشريح مقام والاي شهيد در نزد خداوند متعال اظهار كرد:«شهادت و ايثار در راه خداوند گام بلندي در راستاي احياي ارزش‌هاي مكتب توحيد و عدالت است زيرا شهادت همانا از خودگذشتگي و جانفشاني براي حفظ ارزش ها و آرمان هاي اسلامي است».

وي خاطرنشان كرد:« شهادت از برترين و از مقدّس ترين مفاهيم و واژه هاي  الهي و تجلی بخش حیات امّتها است و شهادت اوج کمال انسان مي باشد».

فيروزنيا با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند:«اگر مدافعان حرم مبارزه نمی‌کردند باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدیم همانا زيباترين تعبير مقام معظم رهبري درباره حضور غيورمردان و شهداي مدافع حرم اهل بيت مي باشد و به واقع عمق مفهوم نبرد استراتژيك رزمندگان غيور اسلام را در سوريه نشان مي دهد».

غلامعلي فصيحي مسئول فرهنگي تيپ فاطميون مشهد ضمن بيان خاطراتي از شهداي مدافع حرم اهل بيت به بيان ويژگيهاي رفتاري و اخلاقي شهدا پرداخت و گفت: «در مجلسي كه عاشقان شهادت حضور دارند صحبت از شهادت و شهداي مدافع حرم اهل بيت كار بسيار سختي است».

فصیحی علت حضور فاطمیون در سوریه را کمک به شیعیان خواند و اظهار داشت: «حضور تیپ فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که براي فاطمیون مرزهاي جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان این تیپ هرکجا شیعیان و محبان اهل بیت(ع) درخطر باشند، فرقی نمیکند سوریه باشد یا عراق یا یمن به یاري آنها می شتابد».

در این مراسم پيام تسليت دكتر ميرزاده رياست عالي دانشگاه آزاد اسلامي و پيام تسليت دكتر فيروزنيا رئيس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي خطاب به خانواده شهيد قرائت شد و مداح اهل بيت حاج حسين محراب در رثای اباعبدالله الحسین(ع) و بي بي دو عالم فاطمه زهرا(س) به مدیحه سرایی پرداخت.

شهيد فيروز حميدي دانشجوي مديريت بازرگاني دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد از شهدای پاسدار و بسیجی دلاور بود كه 12 بهمن ماه سال جاري در عملیات شکست محاصره شهرهای شیعه نشین "نبل" و " الزهرا" به شهادت رسید


 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 17 آبان 1395 ساعت 11:20
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058