دیدار هیات رئیسه واحد بجنورد با خانواده شهید فيروز حميدي زاده مدافع حريم اهل بيت PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت 07:40

رئیس، اعضاي هیات رئیسه واحد بجنورد و رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي واحد بجنورد با حضور در منزل شهید فيروز حميدي زاده دانشجوي رشته مديريت بازرگاني این واحد دانشگاهی و از مدافعان حريم اهل بيت با والدين و خانواده این شهید دیدار و مقام شامخ شهید والامقام را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار آنا، دكتر علي فيروزنيا رئيس واحد بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي ضمن عرض تسليت به خانواده شهيد فيرز حميدي زاده گفت: شهيد حميدي زاده و همرزمان او با شهامت، شجاعت و سلحشوري و با روحيه از خودگذشتگي و شهادت طلبي كه از مكتب اهل بيت آموختند جان خود را فدا كردند و وظيفه ماست كه از آرمان هاي شهدا و امام شهدا پاسداري كرده و در تداوم اين راه و صيانت از خون شهدا ثابت قدم باشيم.

 

وي ضمن دلجويي از فرزند ارشد 11 ساله شهيد حميدي زاده اظهار كرد: شما به عنوان فرزند ارشد اين شهيد والامقام مسئوليت هاي خطيري را بر دوش داريد و بايد با تاسي از پدر بزرگوار خود و با تحصيلات عاليه ادامه دهنده راه شهدا باشيد. شهدا رفتند كه ما بمانيم، آن هايي كه رفتند كار حسيني كردند و ما كه مانده ايم بايد كار زينبي كنيم.

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي با تاكيد بر توجه به تربيت نسل جوان گفت: وظيفه داريم در راه حفظ پايمردي هاي شهداي جان بركف با تمام توان خود در تربيت صحيح نسل جوان و نسلي كه وفادار به انقلاب، آرمان هاي شهدا و پيرو ولايت فقيه باشد بكوشيم.


رئيس واحد بجنورد در ديدار با خانواده شهيد، ضمن قرائت پيام تسليت دكتر ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و اهداي هدايايي از خانواده شهيد فيروز حميدي زاده دلجويي كرد..

حجت الاسلام حسن فروتن مسئول دفتر فرهنگي اسلامي واحد بجنورد با تبريك ولادت باسعادت پرستار اسلام حضرت زينب(س) گفت: آيات و احاديث زيادي از مقام والاي شهيد و شهادت در قرآن كريم و فرمايشات اهل بيت عصمت و طهارت بيان شده كه حضرت محمد مصطفي(ص) مي فرمايند: بالاي هر نيكي و خوبي خير و نيكي است الا زماني كه انسان در راه خدابه فيض عظيم شهادت نايل آيد.

فروتن با بيان حديثي از حضرت علي(ع) اظهار كرد: حضرت علي(ع) مي فرمايند: جهاد و شهادت دري از درهاي بهشت است كه اين در فقط به روي دوستاداران اهل بيت و رهروان ولايت گشوده خواهد شد.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامي گفت: اگر فرد در نزد خداوند متعال لياقت و شايستگي داشته باشد خداوند بستر شهادت را براي او فراهم مي كند تا محبان و دوستداران و بندگان صالح خود را در جوار خود بپذيرد و سعادت شهادت در راه حق را نصيب فرد كند.

وي خاطرنشان كرد: رهبر كبير انقلاب امام خميني(ره) فرمودند: خط سرخ شهادت همان خط سرخ پيامبر عظيم الشان اسلام(ص) و آل علي است. باب شهادت از صدر اسلام تاكنون باز بوده و هيچ گاه بسته نخواهد شد و در كشور ولايتمدار ايران اسلامي در دوران مبارزه با رژيم شاهنشاهي و هشت سال دفاع مقدس جوانان و غيورمرداني به فيض شهادت نايل آمده اند و امروز نيز در جبهه مبارزه با تروريست هاي مزدور استكبار جهاني جواناني از اين مرز و بوم با افتخار به شهادت رسيده اند.

فروتن افزود: خط سرخ شهادت همان طريق  و سيره راه اهل بيت مي باشد و محبان و صالحين هميشه در صحنه هستند و با الهام گرفتن و پيروي از ائمه و درس حريت و آزادگي سيد و سالار شهيدان به محبان خود خواهند آموخت كه راه  شهادت و ايثار هميشه پويا و ماندگار خواهد بود..

در این دیدار، خانواده شهید فيروز حميدي زاده از ابلاغ پیام تسليت دكتر ميرزاده و همراهي مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد در مراسم تشييع و بزرگداشت شهيد قدرداني كردند.


 

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 17 آبان 1395 ساعت 11:20
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058