جايزه انتخاب كتاب سال در دانشگاه آزاد اسلامي با عنوان ابن سينا PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 06 بهمن 1394 ساعت 09:46

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار آنا،‌ با اعلام این خبر افزود : جایزه کتاب سال یکی از نوآوری هایی است که به دستور دکتر سیدطه هاشمی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه و پیگیری قرار گرفته و خوشبختانه برنامه های مرتبط، روند مطلوبی را طی می کند.
دکتر کرم اله دانش فرد ادامه داد: تمامی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند کتاب های چاپی و دیجیتالی خود را تا پانزدهم بهمن به دبیرخانه جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی تهران، میدان پونک، انتهای بلوار اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، ساختمان علوم پایه، طبقه اول، اتاق 121 بفرستند.
وی اضافه کرد :  تارنمای www.ebnesina-bookaward.iau.ir نیز به همین منظور راه اندازی شده و علاقه مندان می توانند با مراجعه به آن از تازه ترین خبرهای مربوط به دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی آگاه شوند.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از محورهای مورد نظر هیأت داوران برای انتخاب آثار برتر، تازگی و دانشگاهی بودن کتاب هاست، وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ نویسندگی و کتابخوانی، توجه به نویسندگان دانشگاهی به عنوان سرمایه های انسانی، تقویت انتشار کتاب در دانشگاه، برقراری ارتباط دانشگاه با جامعه به منظور رشد فرهنگ کتابخوانی، ترویج ارزش های اخلاقی و انسانی با نگرش نیاز عمومی به علم و دانش، تشویق و ایجاد انگیزه برای نویسندگان جوان دانشجو، افزایش میزان ارتباط نوقلمان با پیشکسوتان عرصه قلم و معرفی آثار ممتاز نویسندگان عضو خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی از جمله هدف های مهم اهدای دومین جایزه کتاب سال به شمار می آید.
دکتر دانش فرد اظهار داشت:

در آیین اختتامیه دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی که دوازدهم اسفند با حضور شخصیت های نامدار عرصه نشر و قلم در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود از کتابداران، ناشران و فروشندگان و خادمان برتر کتاب های دانشگاهی نیز تجلیل خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و به ویژه جامعه دانشگاهی، یادآور شد: کتاب یک ابزار فرهنگی بی رقیب در عرصه فرهنگ و دانش است که نگرش فرد درباره جهان پیرامون او را متحول می کند. تجربه دوران های مختلف نشان می دهد که این ابزار فرهنگی، رشد و پویایی جوامع را تضمین و در عصر حاضر نیز با وجود رشد روزافزون رسانه ها و رایانه ها، کتاب همچنان جایگاه منحصر به فرد خود را حفظ کرده است.
ایشان تأکید کرد: مراسم هفته کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی یک رخداد مهم فرهنگی در میان دانشگاه های کشور است و با رویکردهای مختلف که بیشتر مرتبط با حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ادبی است، برگزار می شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات، محورهای موضوعی دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی را بدین شرح عنوان کرد: کلیات (منابع مرجع، علم اطلاعات و دانش شناسی، تصحیح نسخ خطی)
فلسفه و روانشناسی (فلسفه، روانشناسی، کلام، منطق)
دین (دین شناسی، اسلام شناسی، اخلاق، فقه و اصول، سیره)
اجتماع (علوم اجتماعی، علوم سیاسی، تعلیم و تربیت، ارتباطات)و تاریخ و جغرافیا.   
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات گفت: بخش ویژه نیز به کتاب ها و پایان نامه های مرتبط با موضوع زبان و ادبیات فارسی تعلق گرفته است؛ البته پایان نامه هایی که تا شهریور 1349 دفاع کرده باشند می توانند شرکت کنند. ضمن اینکه اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک، ایمیل و نصب در تابلوهای اعلانات برعهده واحدهاست.

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 06 بهمن 1394 ساعت 09:49
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058