استاد مشاوره عنوان كرد: توجه به مهارت هاي برقراري ارتباط، عامل موثر حل تعارض و سوء تفاهم ها است PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 15 آذر 1394 ساعت 11:50

 

دكتر موسوي بجنوردي گفت: توجه به مهارت هاي برقراري ارتباط مي تواند اختلاف نظر، سوء تفاهم و آغاز هر تعارضی را پیشاپیش از بين ببرد و حمايت، توافق و دلگرمي را در فرد مقابل به وجود آورد.

به همت معاونت دانشجويي و فرهنگي واحد بجنورد كارگاه آموزشي مهارتهاي ارتباطي با هم اتاقي در خوابگاه با حضور دانشجويان خوابگاه مركزي خواهران برگزار شد.

دكتر موسوي بجنوردي استاد مشاوره و مدرس كارگاه آموزشي مهارتهاي ارتباطي با هم اتاقي در خوابگاه ضمن اشاره به مهارت هاي ارتباطي كلامي و غير كلامي گفت: ارتباط کلامی همان کلمه هایی هستند که فرد برای تشویق رفتارها و یا فعالیت های دیگران بر زبان می آورد که بایستی در زمان مشخص بیان شود بنابراين در زمان بندی رفتار اهمیت زیادی دارد كه ما باید بتوانيم از رفتارهای ماهرانه در مواقع مناسب استفاده كنيم و درک بهتر ما از ارتباط کلامی و استفاده از واژگان بیشتر توانایی مان را در تفکر و نگرش نسبت به جهان کامل می کند و زبان رفتار که بخش عمده‌ ارتباطات غیرکلامی را تشکیل می‌دهد، شامل رفتارهایی است که به کمک آن‌ها بهتر می‌توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم و در مقايسه با كلماتي كه به زبان جاري مي كنيم از نيروي بيشتري برخوردار هستند.

وي افزود: مهمترين گام در برقراري ارتباط موثر با ديگران اين است كه بتوانيد شنوده خوبي باشيد و اين به واقع گوش سپردن به سخنان طرف مقابل بدون بي توجهي و حواس پرتي يا تظاهر به شنيدن است و اين امر مي تواند اختلاف نظر، سوء تفاهم و آغاز هر تعارضی را پیشاپیش از بين ببرد و حمايت، توافق و دلگرمي را در فرد مقابل به وجود آورد..

استاد مشاوره با اشاره به آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان با مهارت هاي ارتباطي از جمله مهارت هاي كلامي و غير كلامي اظهار كرد: در صورت آگاهي و داشتن مهارت هاي برقراري يك ارتباط موفق و با وجود نشانه‌های مثبت رفتاري در ارتباطات خود، مي توانيم مطمئن شويم که یک ارتباط موثر و مثبت برقرار کرده‌ایم كه از جمله اين مهارت ها مي توان به ايجاد حس همدردي، مختصر و موجز بيان كردن حرفها، داشتن آمادگي ذهني براي شروع مديريت گفتگو، اجتناب از بيان كلمات غير ضروري، دقت و توجه به زبان بدن و..... اشاره كرد. 

در پايان كارگاه آموزشي دانشجويان دختر در محيطي دوستانه و صميمي در مورد برخي مشكلات فردي و اجتماعي خود با استاد مشاوره به گفتگو پرداختند.

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 15 آذر 1394 ساعت 12:01
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058