امام جمعه بجنورد / "نخبه شناسی" ، "نخبه پروری" و "حفاظت از نخبگان" سه وظیفه خطير مسئولین است PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 09 آذر 1394 ساعت 09:44

 

حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد گفت: "نخبه شناسی" ، "نخبه پروری" و "حفاظت از نخبگان" سه وظیفه خطير مسئولین است و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شناسایی نخبگان گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که شخص نخبه برای ارائه طرح ها و ایده های خود در پیچ و خم اداری فرسوده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در واحد بجنورد حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد در همايش  همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی  كه با حضور مسئولين استاني در سالن كنفرانس دانشكده فني و مهندسي واحد بجنورد برگزار شد “نخبه شناسی” ، “نخبه پروری” و “حفاظت از نخبگان” را سه وظیفه خطير مسئولین خواند و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شناسایی نخبگان گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که شخص نخبه برای ارائه طرح ها و ایده های خود در پیچ و خم اداری فرسوده شود بلکه ما باید خود به دنبال کشف این استعدادهای برتر باشیم و از توانمنديهاي اين قشر براي پيشرفت جامعه بهره مند شويم.

 

امام جمعه بجنورد تلاش در راستای بالا نگاه داشتن طراز نخبگی کشور را ارزشمند خواند و گفت: باید بتوانيم با توسعه علم و فناوري و حضور افراد توانمند و كارآمدي همچون نخبگان كشوري بستر پیشرفت و اعتلای کشور را فراهم كنيم.

 

وی اظهار كرد : دولت باید با تصویب بودجه مورد نیاز راه را برای شناسایی و استعدادیابی نخبگان و سرآمدان هموار نماید.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: کشوری موفق و كارآمد خواهد بود كه بتواند به شاخصه های پیشرفت دست یابد و استعدادهای برتر و نخبه خود را شناسایی و در نهایت پردازش كند و سپس در ویترین افتخارات خود ثبت كند.

امام جمعه مرکز استان خراسان شمالی با اشاره به ضرورت نخبه پروري خاطرنشان كرد: ما نباید فقط به نخبه شناسی بسنده کنیم بلکه با سرمایه گزاری در این بخش راه را برای نخبه پروری هموار كنيم و فردي که ظرفیت رشد و بالندگی دارد را پرورش و ملزومات اين امر را فراهم آوريم.

وی دغدغه های گوناگون از قبیل مسائل مالی ، مسکن و هزینه های مربوط به توسعه علمی را آفت بزرگ پرورش استعدادها برشمرد و گفت : باید سطح رفاه فرد نخبه به حدی باشد که تنها به مسئله تولید علم و توسعه دانش بنیان بپردازد، چرا که اگر اینگونه دغدغه ها در زندگی یک نخبه وارد شود طبیعتا راه بالندگی و پیشرفت برای او ناهموار و دغدغه هاي فكري به عنوان سدي مقابل روي او قرار خواهد گرفت.

در پايان نشست همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی نخبگان و سرآمدان شاهد و ايثارگر ضمن بيان مسائل و مشكلات خود با مسئولين استاني به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 09 آذر 1394 ساعت 09:53
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058