مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی/ نخبگان شاهد و ایثارگر ادامه دهنده حقیقی راه شهدا هستند. PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 09 آذر 1394 ساعت 08:01

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: تلاش در ارتقاء سطح دانش و توسعه دانش بنیان اقدامی ارزشمند در راستای حفظ دستاوردهای بزرگ شهدا است و نخبگان شاهد و ایثارگر ادامه دهنده حقیقی راه شهدا هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در واحد بجنورد همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی با حضور استاندار، امام جمعه بجنورد، مسئولین مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئيس واحد بجنورد با حضور  نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالي برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمين عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تلاش در ارتقاء سطح دانش و توسعه دانش بنیان را اقدامی ارزشمند در راستای حفظ دستاوردهای بزرگ شهدا خواند و گفت : نخبگان شاهد و ایثارگر ادامه دهنده حقیقی راه شهدا هستند و این را در عمل ثابت کرده اند.

 

حجت الاسلام عزیزی یکی از اقتضائات مهم دوره کنونی را تلاش برای توسعه پایدار عنوان کرد و با طرح این سوال که چه توسعه ای توسعه پایدار است اظهار كرد: امروز در کشور توسعه ای توسعه پایدار است که بنیان آن با علم و دانش مستحکم شده باشد زيرا علم و دانش  انسان نابود شدنی نیست و حتی با مرگ فرد، سایر بشریت از فواید آن بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به فضيلت علم و جهاد و ايثار خاطرنشان كرد: در قرآن کریم بارها به فضیلت علم و جهاد و ایثار اشاره شده است و خداوند نيز در قرآن كريم به قلم که نماد علم و معرفت است و به گردو غبار سم اسب انسان مجاهد و ايثارگر قسم ياد كرده است

سید عابس حسینی مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش و ایجاد وفاق و همدلی بین نخبگان شاهد و ایثارگر و بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بابد قدر انقلاب اسلامی را دانست چرا که در سایه این انقلاب، بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی استعدادهای جوان ایرانی فراهم شده است.

وی گفت : باید در یک بررسی اجمالی جوان ما بداند که در دوران قبل از انقلاب اسلامی در تمام حوزه ها به ویژه در حوزه علم و فن آوری و شکوفایی استعدادها کجا بودیم و امروز در دوران بعد از انقلاب اسلامی در چه مرحله ای قرار گرفته ایم.

سید عابس حسینی سطح علمی جامعه ایرانی دوران صفوی را برابر با دانش امروز تمام مدعیان غربی دانست و ادامه داد : متاسفانه در دوران قاجار و به ویژه پهلوی اول و بعد از آن پهلوی دوم تمام سعی و تلاش زمامداران و سلاطین وقت این بوده است که روحیه خودباوری را از ملت ایران گرفته و اجازه رشد و شكوفايي استعدادهای جوانان برجسته ایرانی را نمي دادند.

مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران "کاپیتالاسیون" را لکه ننگ رژیم طاغوت پهلوی دانست و با اشاره به ظلم و استبداد و جامعه سراسر پر اختناق آن روز گفت: عده ای با کج فهمی یا سهوا و یا در بعضی موارد عمدا سعی می کنند با بزک کردن چهره زشت و پلید طاغوت، نظام جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد جلوه دهند اما به برکت خون شهیدان و رشادت ها و حماسه های بی نظیر غيورمردان اين مرز و بوم و به توفیق الهی نظام جمهوری اسلامی ایران در نهایت کارآمدی توانسته است بستر رشد و توسعه در تمام ابعاد را فراهم نماید .
وی جهش گسترده علمی در دوران کنونی کشور ایران را ثمره بزرگ انقلاب اسلامی برشمرد و گفت : امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی و به کوری چشم دشمنان و معاندان و بدخواهان این انقلاب توانسته است در علم و فن آوری جهش قابل توجهی داشته باشد و در محافل علمی بین المللی تاثیر گذار شود .

 

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 09 آذر 1394 ساعت 08:31
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058