نمايشگاه از كربلا تا شام افتتاح شد PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 11 آبان 1394 ساعت 11:20

 نمایشگاه فرهنگی" از کربلا تا شام" به منظور زنده نگهداشتن و بازخوانی حماسه تاریخ ساز محرم و عاشورا  با حضور حجت الاسلام و المسلمين يعقوبي امام جمعه بجنورد و جمعي از مسئولان استاني، اساتيد، كاركنان و دانشجويان واحد بجنورد افتتاح شد.

 

"حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی" قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ضمن تقدير از دست اندركاران برپايي نمايشگاه گفت: اينگونه كارهاي ابتكاري و خلاقانه و تجسمي كه در قالب هنر، ارزش هاي ديني و تاريخ اسلام را ترسيم مي كند بسيار اثر گذار و ماندگار خواهد بود و فضاي جامعه رنگ عشق به اهل بيت و معنويت خواهد گرفت.

 

 

 

 

امام جمعه بجنورد اظهار كرد: در ميان برنامه هاي فرهنگي نمايشگاه ها و آثار هنري قطعا بعضي بدعت ها و خرافاتي يادآور خواهد شد كه در تاريخ اسلام سنديتي نداشته و بايد از برنامه هاي عزاداري اهل بيت حدف شود.

مجید نقدی پور كارمند واحد بجنورد و مدیر اجرایی نمایشگاه از کربلا تا شام در حاشیه این نمایشگاه گفت: موضوع نمایشگاه " از كربلا تا شام" هفتمين نمايشگاه فرهنگي واحد بجنورد مي باشد كه واقعه قیام عاشورا از ظهر عاشورا تا وقایعی که بر سید و سالار شهیدان گذشت و خرابه های شام تا کاخ یزید گذشته است ترسيم شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در۱۰غرفه دایر شده است اظهارداشت: ورودی نمایشگاه با غرفه نام و تصاویر شهدا و امام شهدا آغاز می شود و در ادامه غرفه ای مزین به پرچم امام حسین علیه السلام، تبیین بدعت ها در عزاداری، دو رکعت نماز عشق به نیت کربلا، شهدای گمنام، واقعه ظهر عاشورا، گودی قتلگاه، نهر علقمه و از میدان برگشتن ذوالجناح، اسارت حضرت زینب، خرابه های شام، کاخ یزید و ایستگاه آخر زندگی موضوعاتی است که در غرفه های دیگر به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه  از "كربلا تا شام" تا اربعین حسینی همه روزه صبح و عصر آماده بازدید از عموم علاقه مندان است.

 

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 12 آبان 1394 ساعت 11:43
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058