تيم ملي كوراش ايران بر سكوي قهرماني نشست /گردن آويز طلا بر گردن 5 دانشجوي واحد بجنورد PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 ساعت 09:53

در هشتمين دوره مسابقات قهرماني كوراش آسيا تيم ملي ايران با كسب 9 طلا ،4 نقره و یک برنز بر سكوي قهرماني جاي گرفت.

 

مسئول برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: در پایان هشتمین رقابتهای کوراش قهرمانی آسیا تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در دو بخش زنان و مردان در مجموع با کسب 9 مدال زرین طلا، 4 نقره و یک برنز بر سکوی قهرمانی جای گرفت.

 

کوروش خسرویار کارمند واحد بجنورد که مسئول برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا نیز هست با تبریک درخشش دانشجویان واحد بجنورد در این دوره از مسابقات اظهار کرد: سعید رضائیان در وزن60 کیلوگرم، مصطفی دلیریان وزن66 کیلوگرم، الیاس علی اکبری 80 کیلوگرم، یونس ولیزاده 90 کیلوگرم، علی محمدنیا در وزن 100 کیلوگرم دانشجویان اعزامی واحد بجنورد با برتری مقابل رقبای خود موفق به کسب مدال طلا شدند.

وی افزود: علاوه بر 5 دانشجوی اعزامی از واحد بجنورد؛ هادی قدیمی و حمید قلی حسنقه نیز توانستند دو مدال طلای مسابقات را برای کشور کسب کنند و در بخش بانوان نیز 4 مدال نقره و یک برنز توسط ورزشکاران اعزامی به دست آمد.

عضو کمیسیون داوری جهانی افزود: این دوره از مسابقات با حضور تیم هایی از ایران، ازبکستان، ترکمنستان، لبنان، عراق، هند، سوریه به میزبانی کشور لبنان برگزار شد که برای نخستین بار تیم ملی کوراش مردان با کسب هفت مدال زرین طلا بر سکوی قهرمانی جای گرفت و تیم ملی لبنان و ترکمنستان نیز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند و در بخش بانوان نیز تیم ملی کشور ترکمنستان با کسب سه مدال طلا و یک نقره قهرمان و تیم ملی کوراش ایران با کسب دو مدال طلا، چهار نقره و یک برنز به مقام نایب قهرمانی دست یافت و در نهایت کشور سوریه با یک طلا و 5 برنز در مکان سوم قرار گرفت.

خسرویار خاطرنشان کرد: رضا مهنانی و حسین علی اکبری کادر فنی تیم ملی مردان و راضیه سلیمی هدایت تیم ملی بانوان را در این دوره از رقابتها برعهده داشتند.

عضو کمیسیون داوری جهانی افزود: در این رقابت ها علی محمد نیا دانشجوی تربیت بدنی واحد بجنورد بازیکن تیم ملی کوراش جمهوری اسلامی ایران به عنوان بهترین و فنی ترین بازیکن معرفی شد.

 

به گزارش آنا، کوروش خسرویار کارمند حوزه پژوهش واحد بجنورد و عضو کمیسیون داوری جهانی از سوی کنفدراسیون کوراش آسیا به عنوان مسئول برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب و به این مسابقات اعزام شد

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394 ساعت 03:40
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058