نماينده مجلس شوراي اسلامي: كسب تقواي الهي با تحصيل در مدرسه شهدا ميسر مي شود PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 12:31

 

خبرگزاري آنا: نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشجويان با تحصيل در مدرسه شهدا و رزمندگان تقواي الهي را مي آموزند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در بجنورد؛ دكتر قاسم جعفري نماينده مردم بجنورد،گرمه و جاجرم، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شوراي اسلامي در مراسم بدرقه دانشجويان اعزامي واحد بجنورد به مناطق جنگ تحميلي تحت عنوان راهيان نور گفت: شما جوانان و دانشجويان اين مرز و بوم در مدرسه رزمندگان و شهدا تحصيل مي كنيد و تقواي الهي را در مدرسه عشق مي آموزيد.

 

 

 

 

 

جعفري افزود: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري زنده نگاه داشتن ياد و نام شهدا كمتر از شهادت نيست و برگزاري مراسمات و برنامه هايي همچون اعزام دانشجويان به سرزمين شهادت از مصداق بارزي از تجليل و بزرگداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس است.

نماينده مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: شهدا با رشادت ها و جانفشاني هاي خود آرامش و امنيت را براي ايران اسلامي به يادگار گذاشتند كه حركت در اين مسير مصداق هجرت در راه خدا، تعالي ارزش هاي اخلاقي و در راستاي انقلاب اسلامي است.

در اين مراسم دكتر علي فيروزنيا سرپرست واحد بجنورد گفت: شما جوانان با حضور در سرزمين و ميعادگاه شهدا  مي توانيد در اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت نقش به سزايي داشته باشيد زيرا حضور در مكتب عشق قطعا مي تواند جاودانگي پايمردي ها و رشادت هاي شهدا را به همراه داشته باشد و ره توشه شما دانشجويان با گام نهادن در اين وادي صلابت،پايمردي و فرهنگ ايثار مي تواند باشد.

فيروزنيا اظهار كرد: دانشجویان باید بتوانند بعنوان وارثان انقلاب اسلامی، راه شهدای انقلاب را در مسیر بالندگی کشور بپويند و حافظان ارزش های دفاع مقدس باشند.

دكتر شيخ الاسلام سفير سابق ايران در سوريه در پايان مراسم ضمن اشاره به ضرورت ثبات در كشور سوريه به نفع ملت سوريه به بيان اهميت استراتژيك كشور ايران در موازنه قدرت جهاني پرداخت و سپس با بيان خاطراتي از دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: همه مستضعفين و آزادي خواهان به شما دانشجويان دل بسته اند كه قطعا راه اتصال انقلاب اسلامي به انقلاب حضرت مهدي (عج) خلوص و تقواي الهي است.

به گزارش آنا در پايان مراسم 150 نفر از دانشجويان اعزامي به مناطق جنگ تحميلي در مزار شهداي گمنام حضور يافتند و سپس با حضور مسئولين استاني مراسم بدرقه انجام پذيرفت. شايان ذكر است 150 نفر از دانشجويان خواهر  واحد بجنورد نيز در 24 اسفند ماه به مناطق جنگي اعزام خواهند شد.

 

 

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 19 اسفند 1393 ساعت 11:50
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058