فرماندار شهرستان بجنورد/ تلاش در جهت توسعه مملكت ايران اسلامي يك تكليف ديني است PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 21 بهمن 1393 ساعت 12:17

خبرگزاري آنا: فرماندار بجنورد گفت: هرگونه كمك در توسعه مملكت اسلامي يك تكليف ديني است و بايد مورد توجه قرار گيرد

 به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا دكتر محمود ثميني فرماندار بجنورد در جمع دانشجويان برتر علمي، ورزشي، پژوهشي وا

حد بجنورد و دانشجويان ساير مراكز آموزشي شهرستان ضمن تبريك ايام الله دهه فجر و گراميداشت شهداي انقلاب گفت: شما دانشجويان آينده سازان اين مرز و بوم هستيد و با توجه به پتانسيل و توانمندي هاي بالايي كه خداوند در شما به وديعه گذاشته است بايد بتوانيد از فرصتهاي پيش روي خود استفاده كنيد و عقب ماندگي هايي كه توسط استعمارگران به وجود آمده است جبران كنيد.

ثميني افزود: شما دانشجويان و نسل آينده اين كشور مي توانيد در عرصه هاي مختلف به جامعه خود خدمت رساني كنيد و در جهت محروميت زدايي و حل معضلات هميشه پشگام و ثابت قدم باشيد و بدانيد كه هرگونه كمك در توسعه مملكت اسلامي يك تكليف ديني است و بايد مورد توجه قرار گيرد.

فرماندار بجنورد با توجه به تحولات عظيم عمراني و اقتصادي در كشور خاطر نشان كرد:

 

قبل از پيروزي انقلاب اسلامي عليرغم وجود منابع خدادادي عظيمي كه در كشور وجود داشت متاسفانه جمعيت 36ميليون نفري ايران در محروميت به سر مي بردند و سرمايه مملكت به خارج از كشور بالاخص آمريكا سرازير مي شد كه با انقلاب شكوهمند اسلامي استقلال كشور به دست مردم افتاد و دانشگاهيان و دانشمندان اين خطه دلاورخيز به قلل رفيع توسعه علمي دست يافتند.

 

وي افزود: اكنون در بحث توليد دانش هسته اي و نانو و نيز در بخش نظامي سرآمد كشورهاي دنيا هستيم و اين پيشرفت ها قطعا به بركت خون شهدا وهمت والاي جوانان حاصل آمده است.

در نشست فرماندار شهرستان بجنورد با جوانان برتر علمي پژوهشي و ورزشي كه با اهدافي همچون ارتباط دو سويه جوانان، مسئولين، تكريم جوانان به عنوان اصل مهم ديني، بهره گيري از فكر و خلاقيت نيروي جوان و ايجاد بستر مناسب براي مشاركت هاي بيشتر جوانان در امور شهرستان برگزار شد درباره مسائلي همچون راهكارهاي ترغيب جوانان به ازدواج آسان، اشتغال جوانان و حمايت از طرح هاي برتر جوانان در زمينه هاي مختلف علمي-پژوهشي و هنري بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 05:15
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058