آموزشهاي صحيح در خانواده آغازگر تربيت صحيح فرزندان PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 30 آذر 1393 ساعت 20:49


 

پدر علم مشاوره ايران:

 

پيشگيري اولي بر درمان است /آموزشهاي صحيح در خانواده آغازگر تربيت صحيح فرزندان

 

خبرگزاري آنا: پدر علم مشاوره ايران گفت: پيشگيري اولي بر درمان است و آموزشهاي صحيح در خانواده آغازگر تربيت صحيح فرزندان به حساب مي آيد كه همگام با اين آموزشها نظام آموزشي كشور نيز بايد براي تربيت افراد جامعه در مسير صحيح بكوشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا در واحد بجنورد دكتر عبداله شفيع آبادي پدر علم مشاوره ايران و عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در جمع مددكاران اداره كل امور زندان هاي استان خراسان شمالي گفت: شناسايي عوامل بازگشت مجدد مددجويان به محيط زندان از عوامل مهمي است كه بايد مورد بحث و بررسي دقيقي قرار گيرد و پژوهش و تحقيقات علمي و عملي دانشجويان و اساتيد مي تواند در اين زمينه مثمر ثمر باشد و نتايج خوبي را در اين زمينه به همراه داشته باشد.

شفيع آبادي نيروي انساني را به عنوان يكي از عوامل مهم رشد جامعه خواند و افزود: از عوامل مهم رشد جامعه علاوه بر سرمايه و منابع مالي، نيروي انساني است و اگر فرد در مسير نادرستي قرار گيرد قطعا تبعات جبران ناپذيري را براي جامعه به بار خواهد آورد و اين آسيب ها مي تواند آسيب اقتصادي، اجتماعي و زندگي شخصي افراد باشد.

پدر علم مشاوره با تاكيد بر آموزش صحيح نوجوانان و جوانان در مدارس و كانون خانواده گفت: والدين در خانواده به عنوان معلمان اول كودكان بايد بتوانند روش هاي صحيح زندگي را به فرزندان آموزش دهند كه اين خود لازمه اش آموزش صحيح والدين قبل از ازدواج و بعد از ازدواج مي باشد.

وي افزود: پيشگيري اولي بر درمان است و آموزشهاي صحيح در خانواده آغازگر تربيت صحيح فرزندان به حساب مي آيد كه همگام با اين آموزشها نظام آموزشي كشور نيز بايد براي تربيت افراد جامعه در مسير صحيح بكوشد.

عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي مساجد را به عنوان يكي از كانون هاي مهم تربيت ديني خواند و اظهار كرد: مساجد يكي از محافل آموزش هاي صحيح ديني و تربيتي است و در راستاي ارتقاي فرهنگ صحيح اسلامي مي تواند ايفاي نقش كند.

وي خاطر نشان كرد: جرات آموزي و به عبارتي جرات نه گفتن به افراد بايد از ابتداي كودكي توسط والدين آموزش داده شود تا هويت مثبت در سنين بالاتر به طرز صحيحي شكل گيرد كه متاسفانه عدم دقت و توجه به اين مساله باعث بروز مشكلاتي در زمينه قدرت تصميم گيري در دوران نوجواني و جواني خواهد شد.

عبداله شفيع آبادي صنعت توريسم و كارآفريني را به عنوان دو منبع مهم اشتغال معرفي و اظهار كرد: اولين عامل فساد در جامعه بيكاري است زيرا باعث مي شود فرد دچار بي ارزشي، درماندگي و بي هويتي شود و اين عامل خود آسيب هاي جدي در جامعه  به بار خواهد آورد، بنابراين ايجاد شغل در زمينه هاي مختلف از جمله صنعت توريسم و كارآفريني مي تواند دو منبع مهم اشتغال در جامعه ايفاي نقش نمايد و يقينا براي اجرايي شدن صحيح آن همكاري تمام نهادها و ارگانها ضروري است.

به گزارش آنا: كارگاه آموزشي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و توانمندسازي خانواده با مشاركت دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد و اداره كل زندان هاي استان خراسان شمالي در سالن جلسات اداره كل زندانها برگزار شد كه پس از سخنراني، دكتر شفيع آبادي به همراه مسئولين زندان ها و دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد از مجتمع فرهنگي و واحد مشاوره اين زندان بازديد كردند.

 

 

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 01 دی 1393 ساعت 04:23
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058