كتاب مراقبت هاي دوران بارداري توسط اعضاي هيات علمي واحد بجنورد به چاپ رسيد. PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 02 شهریور 1393 ساعت 06:35


خبرگزاري آنا: "كتاب مراقبت هاي دوران بارداري توسط اعضاي هيات علمي واحد بجنورد توسط مركز انتشارات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد به چاپ رسيد.

 

خبرگزاري آنا: مريم بلند همت عضو هيات علمي گروه پرستاري-مامايي واحد بجنورد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا گفت: ماماها بايد معلومات و دانش گسترده اي در تمامي جوانب دوران زندگي زن، نوزاد، كودك و .. داشته باشند كه مشهودترين آن ها به مراقبت هاي دوران بارداري براي به دنيا آمودن نوزاد سالم در كنار سلامت مادر و زايمان فيزيولوژيك بر مي گردد. عضو هيت علمي واحد بجنورد با تاكيد بر حمايت و مراقبت از زنان باردار اظهار كرد: انجمن بين المللي مامايي تعريف وسيعي از مامايي مدرن ارائه كرده است كه طبق آن ماما حمايت و مراقبت زنان را از شروع باروري تا بعد از يائسگي به عهده دارد.

وي با توجه به افزايش آمار سزارين در كشور افزود:

افزايش آمار سزارين يكي از بارزترين نشانه هاي نياز به وجود ماما در تمامي مراحل از لقاح تا بعد از زايمان است كه افزايش آگاهي ماماها در خصوص فيزيولوژي زايمان و روش هاي تسكين درد مي تواند تاثير مهمي بر كاهش امار زايمان سزارين داشته باشد كه در اين كتاب سعي شده است موضوعات باليني و كاربردي نظير روش هاي تسكين درد زايمان از مابع مختلف معتبر مامايي جمع آوري شود و با ترجمه اي روان در اختيار دانشجويان مامايي و همكاران ماما قرار گيرد.

 

 

كتاب مراقبت هاي دوران بارداري در چهار فصل شامل مشاوره و غربالگري قبل از بارداري، مراقبت هاي پره ناتل، جمجمه جنين، فيزيولوژي درد در ليبر و تسكين درد در قطع وزيري به شمارگان 1000 نسخه و در 204 صفحه مصور توسط مريم بلند همت، زرين تاج سعادتي و ميترا مهدويان اساتيد هيات علمي و همكاران گروه مامايي  واحد بجنورد به چاپ رسيده است.


 

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 25 مرداد 1394 ساعت 07:23
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058